Криза середнього віку. Як я з неї вибрався?

17 березня 2018, 07:13
2215
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Знаєте, яка відмінність між успішними людьми і невдахами?

Це сила волі. І її рівень частково заданий генетично. Американський психолог Террі Моффітт з колегами спостерігав за 1037 дітьми від самого народження, оцінюючи їхній рівень самоконтролю у 3, 5, 7, 9 і 11 років. Потім дочекалися, доки учасникам дослідження виповниться 32 роки, і зустрілися з ними знову.

Виявилося, що нижчим був самоконтроль у дитини, то вища ймовірність того, що в 32 роки він набере кредитів, стане батьком-одинаком, потрапить до поліцейської бази даних.

За силу волі відповідають два гормони: серотонін (спокій і самоконтроль) і дофамін (жага до задоволень). Я, як і більшість кавказців, народився з низьким рівнем серотоніну, а от рівень дофаміну зашкалював.

Звідси невміння контролювати свої імпульси і бажання, гонитва за задоволеннями і статусом – квартири, машини, крутий офіс. За 15 років у бізнесі я потрапив до спадної спіралі, яка висмоктала мою енергію і опустила на дно нещастя.

До 2009 року я дійшов спустошеним морально, зі зруйнованим здоров'ям і з 4 мільйонами доларів кредиту. Почався найскладніший період мого життя – «криза середнього віку». Як же я з неї вибрався?

  1. Перше, що я усвідомив – потрібно розвивати силу волі та навчитися контролювати свої бажання. І спочатку визначив своє покликання, головну мету життя, і викладався на 200% заради її досягнення. Це стало джерелом потужної внутрішньої енергії.
  2. Далі я став розвивати самоконтроль і силу волі. Почав з медитації – найкращої практики в моєму житті. Вона прибирає тривожність і дає відчуття щастя. Активізує імунні клітини (рідко хворію і долаю на ногах кілометри). Прибирає хаос із голови і дає відповіді на найважливіші питання.
  3. Після медитації почав виробляти інші звички. Наприклад, вставати о 5 ранку. Займатися спортом і цигун (китайська оздоровча гімнастика). Правильно харчуватися і пити по 2,5 літра води на день. Гуляти по 4-5 км.
  4. Ввів у роботі поняття «Золотої години» – робота над найважливішим завданням 1-1,5 години, без відволікання на що-небудь. Від усіх неважливих завдань відмовився або делегував помічникам. Роблю перерви кожні 1,5 години.

За 6 років впровадив 33 нові звички, які колосально змінили моє життя. Кожна наступна давалася все легше. Зараз рівень енергії максимальний, з раннього ранку до пізнього вечора. Я розрахувався з боргами і останні 5 років бізнес зростає по 20-30% на рік.

Хочу поділитися правилами закріплення звичок, без яких ефективність впровадження падає в десятки разів:

  1. Починаємо зі звичок, що дають максимальну енергію, – медитація, спорт, прогулянки, перерви в роботі.
  2. Звички впроваджуються тільки по одній, кожна в період від 60 до 120 днів (залежно від складності). Впровадження звичок вимагає витрат енергії, і на 2-3 звички у вас не вистачить сили волі.
  3. Починаємо з малого і потроху збільшуємо «дозу». Не потрібно відразу бігати 3 км або 1,5 години качати залізо – висока ймовірність перегоріти. Почніть з прогулянки або простих віджимань від підлоги.
  4. Даємо публічне зобов'язання групі людей, наприклад, в компанії або фейсбуці. Соціальне зобов'язання дуже стимулює.
  5. Єднаймося з однодумцями і впроваджуємо звичку разом. Ділимося успіхами (фото в групі) і підтримуємо одне одного

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Гаджети

Сьогодні, 21:01

thumb img
Народжений вбивати. Огляд смартфона Samsung Galaxy M20
LOL

Сьогодні, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці
LOL

Сьогодні, 11:19

thumb img
Чому не в формі Шахтаря? Юлія Тимошенко купила хот-дог на заправці і стала героїнею жартів соцмереж