Короля грає свита. Що ми знаємо про Зеленського?

22 лютого, 09:03
11555
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В цьому випадку слід враховувати саме цю відому формулу

Я особисто знайомий з більшістю фаворитів президентських перегонів і можу оцінювати їх і як політиків, і як людей. І з точки зору політичної психології та поглядів Зеленський для мене така ж terra incognita, як і для більшості українців. Але можна робити висновки за деякими його виступами та інтерв'ю.

Зеленський людина швидше ліберальна, прозахідних поглядів, не русофіл. Він підкреслює, що засудив і засуджує російську агресію. Але в той же час він і пацифіст, і це дуже щирий: виступає за таке собі мирне вирішення конфлікту на Донбасі. Але що стосується більшості ключових питань державної політики, тут не тільки ми, виборці, не можемо його оцінити – він і сам не може чітко сформулювати своє бачення.

В історії з Зеленським варто враховувати відому формулу: короля грає свита. Коли ми говоримо про Порошенка або Тимошенко – дуже сильних і досвідчених лідерів – вони все-таки домінують як особистості і політики, і перш за все самі формують своє оточення. У випадку з Зеленським, у якого недостатньо досвіду, перш за все політичного, вирішальним фактором буде його оточення.

Вирішальним фактором буде його оточення

Думаю, що вплив Коломойського, особливо в початковому етапі правління Зеленського, якщо він стане главою держави, буде дуже сильним. Просто тому, що у Зеленського немає повноцінного кадрового резерву, і хто тоді йому може запропонувати всіх цих людей – для роботи в адміністрації, на посаді генпрокурора, міністра закордонних справ, оборони? Навряд чи у Зеленського зараз є ці люди.

Другий аспект допомоги – пошук голосів у Верховній Раді. Тому що Зеленський і багато з тих, хто допомагає йому робити кампанію, цього робити точно не вміють. А Коломойський і його люди – вміють. Але не думаю, що цей олігарх буде єдиним, хто зможе запропонувати свої послуги і важелі впливу. Реклама Зеленського, наприклад, з'явилася і на каналах Пінчука, хоча відносини останнього з Коломойським дуже конфліктні.

І так, зв'язок з Коломойським Зеленський визнає, але заперечує залежність – і я думаю, він спробує дистанціюватися від нього, але на це потрібен час. На перших порах Коломойський може вплинути на Зеленського дуже сильно, але це також може зіграти проти самого Зеленського. Адже історія з Порошенком показала: олігархи, політичні та бізнес-еліти, а також значна частина суспільства не хочуть домінування одного олігарха. Вони хочуть, щоб ситуація була більш-менш плюралістична.

І якщо раптом виникне коаліція спочатку проти Зеленського, а потім проти Коломойського, нас очікує спочатку де-юре, а потім і де-факто перехід до парламентської республіки. Цей сценарій зараз активно обговорюють.

Повне інтерв'ю з Володимиром Фесенком слухайте завтра о 20.00 в межах авторської програми Віталія Сича Час відповідати в ефірі Радіо НВ

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:05

thumb img
Катерина Кіт-Садова у великому інтерв'ю – про чоловіка, "сміттєвий" скандал, Гриценка і свої активи
Food&Drink

Сьогодні, 10:35

thumb img
Смак весни. ТОП-5 вин, які варто спробувати прямо зараз
Компанії/Ринки

Сьогодні, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки