Коли влада ризикне не брехати українцям

4 січня 2016, 19:37
1376
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
"Покращення" у безвідповідальних непрофесіоналів  виходить не дуже, незалежно від кольору стрічок, що вони на себе чіпляють

Цікаво, коли наші політики ризикнуть не брехати своєму народові? Врешті-решт, можна створювати інформаційну картинку таким чином, щоб не можна було спіймати на брехні - як медіа-юрист, я не раз і не два бачив це. Чому ж у нас, де було створено навіть спеціальний орган виконавчої влади, де голова адміністрації нещодавно був величезним медіа-олігархом, не можуть таким чином проробити власну інформацію, щоб принаймні не можна було знайти в ній кричущі дурощі і брехню?

Непрофесійність і безвідповідальність - це те, що пронизує всі ланки українського суспільства та особливо стосується роботи державних органів і організацій. Зламати цю систему не можна покараннями тощо - я якраз бачу в армії, як намагаються "закрутити гайки", і до чого це насправді призводить. Систему можна тільки замінити альтернативною системою, наприклад, громадянським суспільством, створеним на горизонтальних зв'язках між людьми.

В Україні горизонтальні зв'язки між людьми традиційно сильні, сильніші, ніж вертикальні між людьми і владою, і навіть радянська влада не змогла цю тенденцію остаточно зруйнувати. Україна у 2014 році довела, що таким чином можна навіть створити оборону країни в умовах, коли офіцери, командири військових частин, що мали б боротися проти агресора, самі здають свої частини з усією зброєю агресору, а командувач Чорноморського флоту на наступний день після призначення перекидається на бік ворога.

Чим менше держави в житті українця - тим краще буде жити українець

Все, що потрібно державі - просто не заважати. Не намагатись "покращити", бо "покращення" у безвідповідальних непрофесіоналів якось виходить не дуже, незалежно від кольору стрічок, що вони на себе чіпляють. Не заважати бізнесу, особливо дрібному, де працюють в першу чергу власною працею і на себе, а не через експлуатацію незаконно приватизованих свого часу підприємств. Не заважати людям вчитися і вчити своїх дітей, нав'язуючи кожного року нові шкільні програми, в яких все може змінюватися зовсім навпаки порівняно з попередньою, при цьому без жодної прив'язки до реалій ХХІ сторіччя, бо моя дитинка краще вміє користуватись гаджетами, ніж його вчителька по інформатиці.

Чим менше держави в житті українця - тим краще буде жити українець і, врешті-решт, тим краще буде державі Україна.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 14:41

thumb img
Де була земля, тепер море. Наслідки катастрофічного циклону в Південній Африці в 10 фотографіях
Країни

Сьогодні, 11:57

thumb img
На узбережжя Австралії викинуло сонячну рибу вагою в кілька сотень кілограмів - фото
Lifestyle

Сьогодні, 18:09

thumb img
Ще вірять. Як експерти оцінюють рівень щастя українців, і з чим його пов'язують