Когда политики рискнут не врать украинцам

4 января 2016, 19:37
1383
Цей матеріал також доступний українською
Улучшения у безответственных непрофессионалов получаются плохо независомо от того, какого цвета ленточки они на себя цепляют

Цікаво, коли наші політики ризикнуть не брехати своєму народові? Врешті-решт, можна створювати інформаційну картинку таким чином, щоб не можна було спіймати на брехні - як медіа-юрист, я не раз і не два бачив це. Чому ж у нас, де було створено навіть спеціальний орган виконавчої влади, де голова адміністрації нещодавно був величезним медіа-олігархом, не можуть таким чином проробити власну інформацію, щоб принаймні не можна було знайти в ній кричущі дурощі і брехню?

Непрофесійність і безвідповідальність - це те, що пронизує всі ланки українського суспільства та особливо стосується роботи державних органів і організацій. Зламати цю систему не можна покараннями тощо - я якраз бачу в армії, як намагаються "закрутити гайки", і до чого це насправді призводить. Систему можна тільки замінити альтернативною системою, наприклад, громадянським суспільством, створеним на горизонтальних зв'язках між людьми.

В Україні горизонтальні зв'язки між людьми традиційно сильні, сильніші, ніж вертикальні між людьми і владою, і навіть радянська влада не змогла цю тенденцію остаточно зруйнувати. Україна у 2014 році довела, що таким чином можна навіть створити оборону країни в умовах, коли офіцери, командири військових частин, що мали б боротися проти агресора, самі здають свої частини з усією зброєю агресору, а командувач Чорноморського флоту на наступний день після призначення перекидається на бік ворога.

Чим менше держави в житті українця - тим краще буде жити українець

Все, що потрібно державі - просто не заважати. Не намагатись "покращити", бо "покращення" у безвідповідальних непрофесіоналів якось виходить не дуже, незалежно від кольору стрічок, що вони на себе чіпляють. Не заважати бізнесу, особливо дрібному, де працюють в першу чергу власною працею і на себе, а не через експлуатацію незаконно приватизованих свого часу підприємств. Не заважати людям вчитися і вчити своїх дітей, нав'язуючи кожного року нові шкільні програми, в яких все може змінюватися зовсім навпаки порівняно з попередньою, при цьому без жодної прив'язки до реалій ХХІ сторіччя, бо моя дитинка краще вміє користуватись гаджетами, ніж його вчителька по інформатиці.

Чим менше держави в житті українця - тим краще буде жити українець і, врешті-решт, тим краще буде державі Україна.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Журнал НВ (№ 22)

Дело Порошенко

Экс-президенту Петру Порошенко светит сразу несколько уголовных дел. Каковы их перспективы?

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Лонгриды

Сегодня, 21:07

img
Прикосновение. История Саши и Зори
Культура

Сегодня, 17:50

img
Золотая пальмовая ветвь Канн. Вышел официальный украинский трейлер трагикомического триллера Паразиты
Страны

Сегодня, 12:29

img
В Польше владелица предприятия вывезла в лес украинца, который потерял сознание во время работы. Он умер