Коли піде Путін

31 березня 2018, 14:51
10034
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Протести знизу, як зараз це відбувається у Кемерові, можуть змусити російського президента лише більше озлитися

Впливати на російського президента чимось на кшталт протестів у Кемерові вже пізно. Розрахунок може бути радше на кремлівську еліту, яка дійсно багато втрачає і відчуває дедалі більші сумніви в ефективності наявної владної вертикалі.

Але спираючись на так званий путінський консенсус еліт, усі подібні дії жорстко присікаються. А тому немає підстав очікувати швидких змін у політиці Путіна.

Тут, найімовірніше, спрацює радянська модель, коли неефективність, в тому числі економічна, йде по наростаючій і призводить до відставання в розвитку, інвестиції, держструктурі тощо. Рано чи пізно (а у випадку з Путіним, радше пізно) така тенденція призведе до усвідомлення чергового циклу відставання, після чого і з'явиться можливість змін.

Мені здається, що зараз сам Путін вже діє наосліп і здатний тільки ображатися і шукати відповідні методи якомога болючіше вкусити опонентів. Протести знизу можуть змусити російського президента лише більше озлитися.

Зміни можуть бути тільки в гірший бік

Незалежно від того, чи зважиться Путін через шість років піти з посади президента, він усе одно захоче зберегти за собою головні позиції. Інша річ, як він зробить це юридично.

Розмови про перегляд Конституції здаються абсолютно порожніми, адже Основний закон у РФ вже давно не більше ніж порожній папірець. Путін зможе зберегти важелі управління, зовсім не змінюючи законів.

Наприклад, він може знову стати прем'єр-міністром і призначити президентом кого-небудь іншого. Останнього навіть не можна буде назвати наступником. У своєму виконанні ролі президента, ця людина буде як трояндочка на торті або вишенька в коктейлі. Реальні ж важелі влади будуть в руках у Путіна, як би його не називали – прем'єром, батьком нації або яким-небудь сі цзіньпіном.

Так чи інакше, від влади він відійти не може.

Зараз же зміни можуть бути тільки в гірший бік: загвинчування гайок, посилення риторики, згуртування народу на грунті фанатизму і ненависті до Заходу.

А заодно і до України.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і вирішити 10 глобальних проблем планети Земля
Футбол

Вчора, 20:09

thumb img
Шевченко і Зінченко зіграли у футбол з безногим хлопчиком - відео
Геополітика

Сьогодні, 07:45

thumb img
Візит російського омбудсмена. Чи можливий прогрес у перемовинах щодо українських політв'язнів