Коли ненависті аплодують

22 березня 2018, 19:13
1734
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

"Як ти?" – запитують друзі. "Погано", – зізнаюся чесно, бо це стан спустошення

Коли ти стільки часу, сил, нервів віддавав, аби витягти, забирав цей час від своєї родини і маленьких дітей. Й це спустошення ще довго буде зі мною, і я не знаю , чи є в мене тепер сили й далі віддавати частину себе для перемоги добра, коли настільки затребувана ненависть сьогодні. Коли ненависті аплодують й очікують, коли ненависть збирає лайки, аудиторії і рейтинги.
Я весь час згадую 25 травня. Це був важливий і дуже щасливий день для всіх нас, для мільйонів людей, ми щиро боролися за свободу Надії. Й звичайно, якби все повернути назад, ми б так само віддано боролися за ії звільнення. Бо Україна своїх не кидає й не залишає, якими б вони не були!

Але я також згадую той тиск, що здійснювався на президента і всю його команду, на мене з вимогою й навіть звинуваченнями, чи достатньо ми робимо. Ми тоді намагалися звільнити двох українців з російських тюрем, передати РФ ГРУшників Єрофєєва та Алєксандрова, але звільнити двох. Але в ВР висів один плакат з одним портретом, нам кричали, що маємо взагалі віддати ГРУшників без суду і вироку, бо вона голодує. Одна фракція кричала, що президент боїться звільнення героїні, а Рубан якось на ефірі Шустера кричав мені, що ми маємо негайно, без вироків, віддати Москві російських військових, мовляв, він про це домовився.

Й це спустошення ще довго буде зі мною

А потім було підбурення мам і дружин заручників на голодування під АП, підбурення проти президента, хоч це ж не він тримав в тюрмах їхніх синів й чоловіків. Й спілкування з родинами заручників ставало все важчим, відчувалося, що вони не просто страждають за рідними, а й добре накручені. Комусь так потрібен був соціальний вибух – на ідеально вразливій для суспільства темі, на заручниках.

А потім були поїздки в РФ й на окуповані території (де б відразу затримали кожного проукраїнського політика) – під благою темою заручників. Правда, нікого, жодного не звільнили. Навпаки, всі ці ігрища тільки ускладнили й відтермінували звільнення, бо ж навіщо бойовикам віддавати заручників ненависній «хунті», коли краще дати зброю тим, хто також ненавидить законну українську владу, обрану народом. Але ж можна було в бойовиків хоч когось випросити – витягти?

Я звернула увагу, що про заручників в цих розмовах з відео немає жодного слова. Вони не потрібні. Потрібна зброя, щоб вбити тих, хто українських заручників звільняв: українського президента, українських політиків, СБУ.
Спустошення. Я знаю, що маю зібратися й працювати далі. Робота по звільненню всіх наших не зупиняється й не зупиниться , ми й надалі докладатимемо всіх зусиль, аби витягти всіх. Але робити це буде ще важче. З багатьох причин. Й про це не сьогодні.

Р. S. Насправді, вона кинула гранату й підірвала парламент. В гібридній війні, де Росії так важливо показати , що Україна не відбулася як держава, підірвати довіру до всіх інститутів влади, перетворення парламенту на божевільню – це граната. Громадяни, які обрали цю Раду «нових облич», сьогодні зневажають парламент, й дійсно, депутати всіх фракцій безмірно доклалися до цього. Чого варті редутники, які сьогодні верещали, що їх попросили показати речі. Але для мене, попри все, ВР восьмого скликання – це парламент, де є Джемілєв, Чубаров, багато інших достойних людей, парламент, що голосував за безвізові й антикорупційні закони, де є ті, хто борються за звільнення заручників й проти РФ як агресора, а не проти України.

Що робити далі? Зібратися й працювати. Я розумію, що планка клоунади й шапіто піднята високо, шоу має тривати, а скучні промови про роботу мало цікаві . Але ми маємо працювати, тільки так можна зупинити гранату сповільненої дії , якою хочуть підірвати Україну.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 13:25

thumb img
Так може піти Путін. Світові ЗМІ - про відставку Назарбаєва та про Казахстан без нього
Lifestyle

Вчора, 18:09

thumb img
Ще вірять. Як експерти оцінюють рівень щастя українців, і з чим його пов'язують
Події

Вчора, 16:12

thumb img
Циркове лобі vs активісти. Як в Україні та світі відмовляються від цирків з тваринами