Кір в Україні. Куди приводить інформаційна війна

19 лютого, 14:09
7812
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За останні три роки її жертвами стали майже 80 тисяч інфікованих кором українців, 30 з яких померли

Кожну п’ятницю мені на електронну пошту приходить зведена інформація про захворюваність на кір. Хтось скаже, що це просто цифри. Проте за кожною одиницею у цих стовпчиках ховається чиєсь життя, здоров’я, недоспані ночі та море сліз. Найстрашніше відкривати третю сторінку звіту – під назвою «Летальність». Цього року на тій сторінці імена дев’ятьох, і, сподіваюсь, рахунок не буде продовжено.

Аналізуючи, ми щоразу ставимо собі одне й те ж питання: як таке могло статися у ХХІ столітті у європейській країні? Відповідь проста: виною цьому десятиріччя лютої брехні звідусіль про ефективність щеплень, роки страху та сарказму щодо вакцин, які закуповує держава.

Щоб вберегтися від щеплення «неякісною вакциною», міф про яку й надалі поширюють безвідповідальні ЗМІ, батьки продовжують ризикувати життям своїх дітей. Так, кір не обирає своїх жертв, але ми можемо обирати: захищатися від цієї хвороби чи ні.

Здоров’я нації стало предметом маніпуляцій

Нинішній підйом захворюваності на кір реєструють не лише в Україні. Він є результатом цілеспрямованої багаторічної дискредитації єдиного можливого захисту від цієї недуги — вакцинації. Найчастішою причиною відмови є поширена у ЗМІ та соцмережах інформація про буцімто неякісний склад вакцини, що спричиняє негативну реакцію організму — аж до смерті.

Дослідники з американського Університету Джона Гопкінза виявили джерело розпалювання ажіотажу навколо цієї теми: більшість повідомлень у соцмережах у період 2014-2017 років публікувались з акаунтів російських тролів. Така кампанія з дискредитації щеплення породила сумніви серед батьків: на їхніх почуттях дуже вдало зіграла смертоносна машина інформаційної війни РФ.

Прикро констатувати, та крім зовнішнього впливу на свідомість населення, українці дезорієнтовані в питанні щеплення і внаслідок протистояння внутрішніх політичних груп. В умовах передвиборчої тяганини і міжособистісних конфліктів окремих посадових осіб здоров’я нації стало предметом маніпуляцій. Заяви опозиційного крила політикуму щодо неякісної та неефективної вакцини є нічим іншим, як спробою здобути політичну вигоду від дискредитації роботи державних інституцій.

Хочу звернутися до політиків, народних депутатів, їхніх помічників та послідовників — будь-яке слово, котре ви скажете з телеекрану чи своєї сторінки в соцмережі, знайде свого слухача. Якщо ви щодня будете повторювати, що вакцини в Україні неякісні, прострочені чи навмисне шкідливі — українці продовжуватимуть відмовлятися від щеплень ще з десяток років.

Найвища цінність, яку має людина — це її життя. І людські життя — то не рейтинги, за які борються наші політики.

Відповідально заявляю, що за останні роки в Україні не зафіксовано жодного летального випадку внаслідок вакцинації, проте рахунок смертей від антивакцинальної кампанії вже пішов на десятки. Протягом останніх трьох років наслідками поширення дезінформації стали майже 80 тисяч інфікованих кором українців, 30 з яких померли.

В Україні є понад один мільйон доз вакцини від кору. Це комбінована вакцина двох виробників із Бельгії або США. Обидві мають найвищі стандарти якості, підтверджені програмою прекваліфікації ВООЗ, сертифікатами якості Дитячого фонду ЮНІСЕФ та реєстрацією в Управлінні продовольства і медикаментів (FDA) США. Обидві вакцини зареєстровано в Україні.

Не дайте ввести себе в оману, не вірте політичним заявам! Мисліть критично, не ризикуйте майбутнім своїх дітей! Зверніться до свого лікаря та отримайте фахову пораду, що потрібно робити саме вам і де можна зробити таку необхідну вакцинацію.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени  

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Краса та мода

Сьогодні, 20:30

thumb img
10 трендів весни. Як підготувати свій гардероб до дощу, сонця і грози
Культура

Сьогодні, 14:04

thumb img
Французька весна 2019: Оголошено кінопрограму фестивалю
Політика

Сьогодні, 11:00

thumb img
Перевірка Зе. Наскільки правдиві заяви Володимира Зеленського - аналіз