Київ. Все місто в снігу

1 березня 2018, 13:21
2362
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сніг падав усю ніч і продовжує падати з ранку. Вулиці не прибирають, з боків вулиці – гігантські замети. У центрі – купа автомобілів

Попереду по вул. Дружби Народів їде жовтий тролейбус, приблизно зі швидкістю 1.5 км на годину. За ним – гігантський затор, 100-150 автомобілів. У тролейбуса не виходить їхати швидше, тому що, по-перше, всі узбіччя завалені снігом, по-друге, тролейбусу слизько через лису гуму, і по-третє, вулиця йде під гору. Таким чином, виникає колапс. Роздратовані водії, втративши терпіння, виїжджають на зустрічну. Один з них застряє, ззаду його підпирають інші, а їм назустріч, крізь перехрестя, скочується Богдан.

Можна і не прибирати сніг. У містах США під час сильних снігопадів діє певний суспільний договір між владою і жителями міста. Під час снігопадів всі державні відомства, школи і дитячі садки закриті. Співробітники багатьох компаній працюють з дому. Відбувається це тому, що влада вважає, що купувати дорогу техніку для прибирання снігу – невигідно, тому що за неї повинні будуть заплатити городяни додатковими податками. Податки не підвищують, але й сніг не прибирають – ось такий суспільний договір.

Податки не підвищують, а й сніг не прибирають – ось такий суспільний договір

А коли снігопад не сильний, і все працює, діють інші правила. Згідно з якими прибирання снігу розділене на три зони відповідальності: основні вулиці та великі магістралі чистяться силами муніципальної техніки, дороги і вулиці поменше прибирають приватники, які працюють на державному контракті, а прилеглий до приватних будинків простір зобов'язані прибирати самі власники будинків.

Але завжди, за будь-якого розкладу, влада міста коммунікує зі своїми городянами, звертаючись до них через мережу, ТВ і радіо, передаючи прохання залишити свої автомобілі вдома, самим залишатися вдома – коротше бути свідомими і думати про інших.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:13

thumb img
Комік, Рейган, Квартал. Чи законна трансляція програм з Володимиром Зеленським у "день тиші"
Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro
Політика

Сьогодні, 12:00

thumb img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Зеленського, Порошенка і Тимошенко