Як Україні вийти на новий рівень

1 травня 2018, 02:03
1219
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зупиніть рейдерство силовиків, насамперед — Генпрокуратури та СБУ

З а останні кілька років в Україні було зроблено набагато більше реформ, ніж за всі 26 років незалежності. Економіка стабілізувалася і почала зростати. Але економічне зростання залишається вразливим. Як перейти на інший рівень і збільшити темпи економічного зростання?

  1. Перший і найважливіший крок — відновити програму співпраці з Міжнародним валютним фондом та отримати наступний транш. Отримання траншу від МВФ — як лакмусовий папірець: це означає, що головні реформи йдуть. Це розблокує отримання грошей і від інших міжнародних організацій, допоможе знизити вартість запозичень на зовнішніх ринках.
  2. Ще один також важливий напрямок роботи — розширення частки приватного сектора і створення рівних правил гри. Це приватизація: необхідно прозорим шляхом залучати ефективного власника та забезпечити передбачуваність і захист прав інвесторів. Це стосується всього: рейдерства, неефективної української судової системи, валютних обмежень.
  3. Як продовження потрібна корпоратизація тих державних компаній, які поки не готові до того, щоб бути приватизованими. Держкомпаніям потрібна ефективність і прозорість. Це і для бюджету добре, і стане ще одним важливим сигналом для інвесторів.
  4. Треба знайти системне вирішення проблеми непрацюючих кредитів у банківському секторі. Сьогодні погані кредити складають близько 56%, і це один із найвищих рівнів у світі. Вирішення цієї проблеми має стати одним із кроків у більш масштабній роботі з розширення доступу до фінансування для реального сектора, особливо для невеликих і середніх компаній.
  5. Підтримувати підприємництво, продовжувати роботу з відкриття нових ринків та диверсифікації експорту. Експорт залишається драйвером економічного зростання, і треба працювати над тим, щоб збільшувати частку товарів із доданою вартістю.
  6. Сьогодні Україна — один зі світових лідерів з експорту агропродукції, але основа експорту — сировинні товари. Потенціал нашої країни в агробізнесі значно більший. Земельна реформа стане фундаментом для реалізації цього потенціалу. Мораторій на продаж землі треба знімати — і чим швидше, тим краще. За оцінками Світового банку, це принесе Україні $15 млрд додаткового доходу на рік, а ВВП країни виросте на 1,5%.м
  7. Звичайно ж, модернізація інфраструктури — поліпшення транспортного сполучення, тісний зв'язність між різними видами транспорту, вдосконалення логістики. Це допоможе активніше розвивати торгівлю, збільшувати експорт, підтримає розвиток туризму та пов'язаних галузей і просто зробить життя мільйонів людей комфортнішим.

Текст опублікований в журналі Новое Время за 29 березня 2018 року в рамках проекту "Як черепасі стати тигром". Републікування повної версії заборонене

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 06:43

thumb img
Жодних селфі. Яка відповідальність передбачена за порушення таємниці голосування
Геополітика

Вчора, 14:53

thumb img
Мільярди доларів. Як експерти оцінили збитки України та РФ через незаконну анексію Криму
Авто

Вчора, 20:33

thumb img
Півцарства за коня. Чим особливий найдорожчий автомобіль у світі вартістю €17 мільйонів