Як перемогти страх перед технологіями

23 березня 2018, 16:58
278
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ми чекаємо на еру технологічного майбутнього, а коли воно приходить, боїмося впускати у своє життя. Час визначатися: ми люди минулого чи майбутнього

На 3,5 бали із 10 можливих міжнародні експерти оцінили готовність України впроваджувати технології й інновації. Це 74 місце зі 100 країн, які увійшли до звіту Всесвітнього економічного форуму «Готовність до майбутнього виробництва-2018». Для підготовки цього звіту країни оцінювалися за двома критеріями: масштабом і складністю наявної промислової бази та станом драйверів виробництва, до яких входить і рівень розвитку технологій та інновацій. Готовими до технологічного стрибка виявилися тільки 30 країн. України з її 74-м місцем, зрозуміло, серед них немає.

Чи будемо ми конкурентними у цьому світі залежить від швидкості впровадження нових технологій і готовності людей їх використовувати. Сьогодні ж на фоні відсутності в Україні розвиненої і захищеної інформаційно-комунікаційної інфраструктури, технологічні бізнеси, з одного боку, виглядають як поодинокі острівки. З іншого – лише половина українців постійно користуються інтернетом. Майже рік ми боремося із застарілим паперовим документообігом в Україні, впроваджуючи аналогічний онлайн-сервіс. І хоча нам вдалося залучити до цього процесу вже 30 тисяч українських компаній, ми щодня зіштовхуємось з купою упереджень і неготовністю бізнесу адаптуватися до технологічних змін.

Бухгалтери навіть провідних компаній досі бояться документів, завірених електронно-цифровим підписом. Частина просто дублює електронні та паперові версії, та є й такі, хто відмовляється навіть слухати про інновації. Хоча саме хмарні онлайн-сервіси мінімізують ризики ураження вірусами, надійно зберігають документи та максимально спрощують роботу.

Лише половина українців постійно користуються інтернетом

Як подолати технологічну прірву? Тут робота знайдеться для всіх. Насамперед для держави, яка точно має визначити технологічний поступ своїм пріоритетом. Принаймні забезпечити доступ до якісного інтернет-покриття по всій країні.

Бізнес теж може стати на захист технологій, широко застосовуючи цифрові процеси у своїй роботі.

Мова не тільки про електронні документи. Тут і участь в онлайн-закупівлях (через систему ProZorro) та впровадження технологічних рішень, які спростять роботу кожного працівника. Тільки перехід на електронний документообіг економить до 75% адміністративних витрат.

І традиційне: а що можу зробити саме я? Принаймні купувати онлайн-квитки (хоч у театр, хоч на потяг) і пред’являти їх на смартфоні. Замість нотатників і блокнотів користуватися електронними додатками для планування і записів. Бути у числі перших користувачів електронної оплати проїзду у транспорті скрізь, де це можливо. І головне – вимагати від бізнесу і держави більшого і сміливіше користуватися новим. Світ щосекунди рухається вперед, і зовсім не хотілось би, щоб місце України у цьому процесі залишалося 74-м.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Культура

Вчора, 09:50

img
300 музикантів, кіно і маркет Всі.Свої. Повна програма Leopolis Jazz Fest 2019
Політика

Вчора, 14:31

img
Реванш агресора. Як Україна реагує на повернення РФ до складу ПАРЄ