Як блокчейн змінить наше майбутнє?

19 грудня 2018, 20:13
1757
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Блокчейн дає владу талановитим людям, які займаються творчою роботою

Технологія блокчейн може змінити наше майбутнє. Вона відмінно підходить для боротьби з корупцією: мінімізує вплив людського фактора – як розподіляються гроші, кому вони перераховуються. Інтернет зробив прорив – коли з'явилися публічні тендери, можливість швидкого обміну інформацією. Але блокчейн дозволяє це все ще більше посилити. Наприклад, за допомогою блокчейн можна створити національну цифрову валюту – наприклад, гривню.

І будь-якийе асигнування державних грошей на той чи інший проект можна побудувати так, що все буде прозорим – в режимі реального часу можна буде стежити, куди пішли гроші: за призначенням чи ні; дійшли/не дійшли; виплатили зарплату/гроші пішли «наліво»; побудували міст чи ні і т.д. Можна навіть порівнювати ціни, встановлені постачальникам-підрядникам – вони конкурентні, чи вони на 30-40% вище? Якщо все-таки вище, то куди витратив цю суму? І за цим може стежити не тільки якийсь орган контролю – будь-який бажаючий. І що важливо: систему неможливо зламати. Не можна її хакнути, а державі неможливо приховати інформацію – тому що це децентралізоване ком'юніті.

Кому давати хабар? Коду? Системному адміністратору?

Другий приклад – всі реєстри даних про нерухомість, активи, про ваш цивільний статус теж можуть зберігатися в блокчейні: можна автоматизувати весь процес. Тож якщо вам потрібно буде отримати водійське посвідчення або паспорт – і ви захочете прискорити процес або отримати документ без іспиту, у вас нічого не вийде. Кому давати хабар? Коду? Системному адміністратору, щоб він у базі даних щось там змінив? А немає його – система децентралізована і дані не можна підмінити.

Третій приклад – блокчейн може зробити виборчий процес набагато прозорішим. Хоча урядам це й не вигідно, деякі невеликі країни вже цікавляться блокчейном. Естонія, Вірменія, Мальта, Сінгапур, Дубай, Емірати – активно експериментують.

І найголовніше: блокчейн дає владу талановитим людям, які займаються творчою роботою. Вони зможуть уникнути тиску і корупції і реалізувати свої таланти без додаткових організацій. Peer-to-peer глобалізація: якщо ви придумали продукт, або ви – блогер, який пише цікаві статті, який написав книгу – то можете залучити гроші з усього світу – просто у приватних осіб. Далі ви свою продукцію зможете продати в будь-яку точку світу конкретно своїм споживачам – без дистриб'ютора, без роздробу, без банку, без інших організації, які зараз існують. Блокчейн віддає центр впливу та можливостей конкретним талановитим людям.

Матеріал був записаний під час 15-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES)

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю