Головні космічні запуски року

17 січня 2018, 18:17

2018 рік обіцяє стати неймовірно насиченим у плані освоєння космосу.

Перший з таких запусків повинен відбутися вже найближчими тижнями: компанія SpaceX здійснить випробувальний пуск важкої ракети Falcon Heavy, яка відправить до Марса особистий автомобіль Ілона Маска.

Відео дня

У разі успіху, у Землі з'явиться найпотужніша з діючих на сьогодні ракета. Це відкриє можливість для прискореного освоєння як навколоземного простору, так і далекого космосу.

Зокрема, в середині року саме на такій ракеті Маск збирається відправити до Місяця відразу двох космічних туристів. Планується, що вони вперше за десятки років облетять Місяць по орбіті, а потім повернуться назад.

Місяць – це взагалі хіт сезону. У 2018 році свої дослідницькі зонди туди збираються відправити Китай, Японія та Індія. Китайська станція Чан'є-4, що складається з спускного модуля і місяцеходу, буде працювати на зворотному боці Місяця, чого раніше в історії ще не було. Там само китайці розгорнуть радіотелескоп.

У 2018 році НАСА збирається відправити дослідницький зонд "Паркер" прямо до Сонця

Індійська програма Чандраян-2 складається з трьох частин: орбітального зонду (він залишиться на орбіті Місяця, звідки буде його фотографувати і створювати тривимірну карту). Друга частина – спусковий стаціонарний модуль. Він займатиметься вивченням складу місячного ґрунту, ну а третя – це ще один місяцехід. Він, мабуть, буде шукати там лід.

Японці планують цього ж року відправити на Місяць зонд SLIM. За допомогою нього японці відпрацюють посадку на місяць із неймовірною точністю, а також вивчать надра нашого супутника. Для цього на зонді стоятимуть спеціальні сейсмічні детектори. Грубо кажучи, SLIM буде голосно тупати ногою, а потім дослухатися жо луни, створюючи карту надр Місяця.

Але не Місяцем єдиним. У 2018 році НАСА збирається відправити дослідницький зонд "Паркер" прямо до Сонця. Зараз ми до смішного мало знаємо про нашу зірку. Наприклад, температура її поверхні – приблизно шість тисяч градусів за Цельсієм. А ось сонячна корона – його "атмосфера" – розігріта до мільйонів градусів. Як так виходить, ми не розуміємо.

"Паркер" допоможе ліквідувати цю прогалину. Його творці кажуть, що якщо все буде добре, то протягом перших років його роботи ми дізнаємося про Сонце більше, ніж за всю попередню історію людства.

Ще одна важлива місія називається Tess. Це спеціальний орбітальний телескоп, зроблений спеціально для пошуку планет поза нашою сонячною системою. Очікується, що він виявить сотні нових світів, включно з тими, де можливе життя. Цікаво, що ці світи він буде шукати неподалік від Землі – з прицілом на те, що коли-небудь ми зможемо туди вирушити.

Ну і ще одна цікава місія 2018 року називається BepiColombo. Її автором стало європейське космічне агентство EASA. Вона відправиться на планету, яка незаслужено обділена нашою увагою – Меркурій. Якщо про Марс і навіть Венеру говорять досить багато, то про найближчу до Сонця планету весь час все забувають. Строго кажучи, ми про неї майже нічого не знаємо.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Європейський апарат після прильоту на Меркурій розділиться на дві частини, кожна з яких вийде на орбіту цієї планети. Очікується, що разом вони зможуть розкрити безліч таємниць Меркурія – з чого він складається, звідки береться його магнітне поле і як він взаємодіє із Сонцем. Окрім того, вчені сподіваються знайти там поклади льоду, який може стати в нагоді для будівництва там дослідницької бази в майбутньому.

Щоправда, дані від BepiColombo почнуть надходити не раніше 2025 року. Траєкторія руху цього зонду дуже складна, тому його політ і триватиме практично сім років.

Як би там не було, у 2018 році на нас чекає безліч вельми цікавих відкриттів у космосі. Будемо нетерпляче чекати!

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Показати ще новини
Радіо NV
X