Два ранки українсько-американських відносин

11 травня 2017, 13:43
8456
Два ранки українсько-американських відносин - фото
Вчорашній інформаційний день приніс трохи тривожних повідомлень з Вашингтона. Але треба було дочекатися вечора

Дещо дивне інтерв’ю другої заступниці держсекретаря Брінк для Голосу Америки (де занадто очевидно читався меседж: вами, Україною, займаються Німеччина і Франція, а ми, США, – допомагаємо). Та сама Брінк виявилась найвищою посадовою особою адміністрації США на урочистостях в українському посольстві з нагоди річниці встановлення дипломатичних відносин, що особливо контрастувало з тим, що Україна на цьому заході була представлена міністром закордонних справ.

А далі був незбагненний подарунок для Лаврова – звільнення акуратно до моменту його потрапляння в держдеп і Білий дім директора ФБР Комі, який ретельно розслідував зв’язки адміністрації Трампа з росіянами.

Вкупі виглядало так тривожно, що я навіть написав одному поінформованому товаришу в Вашингтоні щось на зразок "Ей! Друзі, що там у вас до дідька відбувається?"

У відповідь отримав лаконічне: «Давай дочекаємось кінця дня».

І таки дочекались, і таки кінець дня приніс неабияке полегшення.

Фотографії міністра Клімкіна в Білому домі – це важливо не лише для його особистого архіву. Наразі навіть не так важливо, наскільки продуктивною і субстантивною була його зустріч з віце-президентом Пенсом і наскільки протокольним було фотографування з президентом Трампом. Зараз важливим є сам факт, що це відбулось.

Адже так само, як не мало значення чи хотіли у Трампа підсолодити Лаврову, знімаючи з посади директора ФБР, чи це лише збіг обставин – виглядало все дуже однозначно, так само не має значення, про що і як довго говорив Клімкін з Пенсом і Трампом, а також якими хитромудрими способами наш посол у Вашингтоні пробивав ці зустрічі, а точніше і головніше – ці картинки Клімкіна з Пенсом і Трампом (судячи з відсутності анонсів цих зустрічей – все було дуже непросто).

Головне, що на зовні і услід Лаврову (якщо він щось не зрозумів) спрямовано чіткий меседж – наші відносини з Росією – це важливо, але за рахунок України ми не домовлятимемось. Хоч інші питання це не знімає, але цього вже дуже немало. Точніше – це вже дуже багато.

І це дозволить зустріти новий інформаційний ранок, в зовсім іншому настрої.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:02

thumb img
Кримінал та заборона ЗМІ. Що відомо про законопроект щодо фейків у професійних медіа
Наукпоп

Вчора, 06:55

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році
LOL

Вчора, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці