Два утра украинско-американских отношений

11 мая 2017, 13:43
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Два утра украинско-американских отношений - фото
Вчерашний информационный день принес немного тревожных сообщений из Вашингтона. Но нужно было дождаться вечера

Дещо дивне інтерв’ю другої заступниці держсекретаря Брінк для Голосу Америки (де занадто очевидно читався меседж: вами, Україною, займаються Німеччина і Франція, а ми, США, – допомагаємо). Та сама Брінк виявилась найвищою посадовою особою адміністрації США на урочистостях в українському посольстві з нагоди річниці встановлення дипломатичних відносин, що особливо контрастувало з тим, що Україна на цьому заході була представлена міністром закордонних справ.

А далі був незбагненний подарунок для Лаврова – звільнення акуратно до моменту його потрапляння в держдеп і Білий дім директора ФБР Комі, який ретельно розслідував зв’язки адміністрації Трампа з росіянами.

Вкупі виглядало так тривожно, що я навіть написав одному поінформованому товаришу в Вашингтоні щось на зразок "Ей! Друзі, що там у вас до дідька відбувається?"

У відповідь отримав лаконічне: «Давай дочекаємось кінця дня».

І таки дочекались, і таки кінець дня приніс неабияке полегшення.

Фотографії міністра Клімкіна в Білому домі – це важливо не лише для його особистого архіву. Наразі навіть не так важливо, наскільки продуктивною і субстантивною була його зустріч з віце-президентом Пенсом і наскільки протокольним було фотографування з президентом Трампом. Зараз важливим є сам факт, що це відбулось.

Адже так само, як не мало значення чи хотіли у Трампа підсолодити Лаврову, знімаючи з посади директора ФБР, чи це лише збіг обставин – виглядало все дуже однозначно, так само не має значення, про що і як довго говорив Клімкін з Пенсом і Трампом, а також якими хитромудрими способами наш посол у Вашингтоні пробивав ці зустрічі, а точніше і головніше – ці картинки Клімкіна з Пенсом і Трампом (судячи з відсутності анонсів цих зустрічей – все було дуже непросто).

Головне, що на зовні і услід Лаврову (якщо він щось не зрозумів) спрямовано чіткий меседж – наші відносини з Росією – це важливо, але за рахунок України ми не домовлятимемось. Хоч інші питання це не знімає, але цього вже дуже немало. Точніше – це вже дуже багато.

І це дозволить зустріти новий інформаційний ранок, в зовсім іншому настрої.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№ 21)

Парламентские списки

Благодаря двум новым политсилам парламент ждет беспрецедентное в истории Украины обновление

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Политика

Сегодня, 15:28

img
Фото дня. Владимир Зеленский и Ангела Меркель — первая встреча
Геополитика

Сегодня, 10:27

img
В Украину прибыл временный поверенный в делах США
Новий вечір

Сегодня, 19:35

img
Феминизм — это не больно. Майкл Щур и Ярослава Кравченко — о гендерном равенстве и Телебаченні Торонто