Дякую за диво, Святий Миколаю

18 грудня 2018, 11:10
1848
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Весь рік, аж до минулої суботи, я був упевнений, що підвів мене Миколай. Жодного прохання не виконав

Пам'ятаєте, як у дитинстві, на Новий рік, прокинувшись раніше за всіх, ми стрімголов бігли до ялинки перевіряти, які подарунки приніс Дід Мороз. Навіть більше, щоб уникнути прикрих випадковостей і не прогадати з подарунком, дитячими карлючками старанно виписували листи, в деталях уточнюючи новорічне замовлення.

Трохи пізніше, разом з європеїзацією країни, замість бородато-радянського діда, в червоному халаті, до нас почав приходити Святий Миколай. Але суть залишилася колишньою. Що найбільш нерадянський з радянських персонажів, що новонабутий Святий були, та й залишаються, символами чарівництва. Навіть подорослішавши, ми продовжуємо вірити, що на Різдво і Новий рік з нами обов'язково трапиться щось неймовірно гарне. Загадуємо бажання і хоча б подумки продовжуємо писати Дідові Морозу і Миколаю листи в надії, що колись диво неодмінно станеться.

Ось і я минулого року написав у НВ відкритого листа Святому Миколаю, попросивши його привнести трохи позитивних змін у наше життя. Зробити його не таким хаотичним, чи що. Щоб у людей з'явилася надія на краще життя на своїй землі, і не здувало б їх східним вітром у бік кордону.

І що б ви подумали? Весь рік, аж до минулої суботи, я був упевнений, що підвів мене Миколай. Жодного прохання не виконав: євробляхи з доріг не прибрав, звичку держави жити в борг не викорінив, манеру раптом що кричати про патріотизм і реформи, прикриваючи ними злодійство і непрофесіоналізм, не покарав. І як після цього було вірити в чудеса?

Я навіть подумав, що Миколая хтось про зворотне попросив. Та не просто лист написав, а серйозно попросив, з повагою. Прийшов з хорошими рекомендаціями від правильних людей, та й умовив, щоб усі схеми на місці залишалися. А натомість, пообіцяв на куполи пожертвувати. Як казав герой «Безприданниці» Островського: «З баришів же можна!». Хоча, зрештою, які до Миколая претензії. Яка паства, такі і скріпи.

І коли, здавалося, надія вже зовсім пропала, коли під ялинкою залишилися лише яскраві коробки, набиті доверху порожніми обіцянками, візьми Миколай, та й створи диво. Ну, хіба не диво, що після трьох з половиною століть духовного рабства ми, нарешті, змогли створити свою єдину, українську, церкву? А ще більше диво, що заради високої мети всі особисті амбіції подолали і об'єднатися зуміли. І це в країні, де «два українці – три гетьмани». Величезне досягнення! Приклад, здатний змінити все наше життя. І справжня перемога, яка так потрібна зневіреним людям.

Ось бачите, є чудеса на світі. І якщо в них не вірити, тоді взагалі тоскно жити стане. Ось я і думаю, якщо минулого разу з листом вийшло, то потрібно і цього року спробувати. І варто, напевно, просити чогось простого і зрозумілого, щоб старого Миколая не заплутати. Ну от хоча б:

  • щоб обираючи нового президента і депутатів, країна не до кінця в лайні захлинулася, нехай хоч ілюзія моральної чистоти залишиться;
  • щоб новообрана «еліта» іноді про свою країну і народ думала, а не тільки брехала та черево набивала;
  • щоб на сході люди гинути перестали і до мирного життя повернулися.

Ну й останнє. Не хочеться нахабніти з проханнями, але прошу тебе, Святий Миколаю, зроби так, щоб колись у нашій країні в кожній людині Людину бачити почали! А то з «еліти» і «лохів» нормальну країну ніколи не побудуєш.

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект