Дірк Джентлі та Сюжетний Клубок

2 лютого 2017, 22:03
2295
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Під громіздкою вивіскою виявилася одна з найдивовижніших телевізійних постановок сучасності

Ось як себе примусити до перегляду серіалу з такою важкою назвою – «Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі»? Поки дочитаєш до кінця, рука вже автоматично скролить далі. «Але Елайджа ж Вуд, треба все-таки спробувати пілот», – думав я, відкладаючи це на потім. Проблему вдалося вирішити старим випробуваним способом – в дальню гастроль я взяв тільки цей серіал і не пошкодував, тому що під громіздкою вивіскою виявилася одна з найдивовижніших телевізійних постановок сучасності.

Це детектив, але несправжній – суміш фантастики і фентезі з перченим сюжетом і легким комедійним післясмаком. Спочатку трохи дратував головний герой, той самий Дірк Джентлі у виконанні Семюела Барнетта – така собі розбовтана копія юного хокеїста Павла Буре. Мені здавалося, що він програє дует Вуду, але через пару епізодів я про це забув: сюжет виявився настільки круто заплутаний, що було не до роздумів про акторську гру – зрозуміти б, що відбувається.

Стартові епізоди дещо нагадували відмінний британський серіал «Утопія», тільки замість питання «Де Джессіка Хайд?» тут запитували: «Де Лідія Спрінг?». Про сюжет розповісти важко, можете подивитися трейлер, але навряд чи щось із нього зрозумієте – горизонтальна історія представляється максимально заплутаною і пора вже перейти до першоджерела цієї плутанини.

Серіал, який можна було назвати «Тодд Батькович змінює професію», заснований на серії романів культового британського письменника Дугласа Адамса, безсмертна сага «Путівник галактикою» – його клавіатури справа. Адамс помер, не дописавши третю книгу серії Джентлі, але в BBC America і Netflix знайшлися сміливі продюсери, які вирішили екранізувати не найбільш вдалу франшизу специфічного автора.

Тепер зрозуміло, звідки ця божевільна суміш тонкого гумору й буйної фантастики. Адже телебачення не так часто видає дійсно витіюваті історії, зараз навіть у мелодрамах прийнято робити твіст (різкий розворот сюжету), максимум – два, а тут від самого початку на нас вивалюється клубок божевільних адамсівських сюжетних ліній, і лише в кінці ми починаємо розуміти, що до чого і чому.

Серіал отримав продовження на другий сезон, до якого був прокладений ажурний сюжетний місток у фіналі. Тож спасибі Елайджі Вуду, його репутація актора зі смаком (один кліп «Make Some Noise» самих «Beastie Boys» чого вартий) дозволила здійснити одне з найбільш приємних відкриттів останніх років. Разом – вісім з десяти з тегом #ШКБЩ – Шелдон Купер Буде Щасливий. І останнє мерсі студії «Не зупиняй продакшн» за якісний український переклад, ще й у форматі «5:1».

P. S. Серед давніх очікувано проявиться відмінний фільм «Автостопом по галактиці», я рішуче не розумію, чому він провалився. Точніше, розумію, за це і люблю. Дуглас Адамс – великий, на мою скромну думку, ніхто краще за нього не сформулював відповідь на головне питання життя, всесвіту і всього такого.

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Уроки минулого з Олегом Шамою – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше поглядів тут

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Наукпоп

Сьогодні, 16:00

article_img
Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко
Політика

Сьогодні, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти