Дірк Джентлі та Сюжетний Клубок
Ось як себе примусити до перегляду серіалу з такою важкою назвою – «Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі»? Поки дочитаєш до кінця, рука вже автоматично скролить далі. «Але Елайджа ж Вуд, треба все-таки спробувати пілот», – думав я, відкладаючи це на потім. Проблему вдалося вирішити старим випробуваним способом – в дальню гастроль я взяв тільки цей серіал і не пошкодував, тому що під громіздкою вивіскою виявилася одна з найдивовижніших телевізійних постановок сучасності.
Це детектив, але несправжній – суміш фантастики і фентезі з перченим сюжетом і легким комедійним післясмаком. Спочатку трохи дратував головний герой, той самий Дірк Джентлі у виконанні Семюела Барнетта – така собі розбовтана копія юного хокеїста Павла Буре. Мені здавалося, що він програє дует Вуду, але через пару епізодів я про це забув: сюжет виявився настільки круто заплутаний, що було не до роздумів про акторську гру – зрозуміти б, що відбувається.
Стартові епізоди дещо нагадували відмінний британський серіал «Утопія», тільки замість питання «Де Джессіка Хайд?» тут запитували: «Де Лідія Спрінг?». Про сюжет розповісти важко, можете подивитися трейлер, але навряд чи щось із нього зрозумієте – горизонтальна історія представляється максимально заплутаною і пора вже перейти до першоджерела цієї плутанини.
Серіал, який можна було назвати «Тодд Батькович змінює професію», заснований на серії романів культового британського письменника Дугласа Адамса, безсмертна сага «Путівник галактикою» – його клавіатури справа. Адамс помер, не дописавши третю книгу серії Джентлі, але в BBC America і Netflix знайшлися сміливі продюсери, які вирішили екранізувати не найбільш вдалу франшизу специфічного автора.
Тепер зрозуміло, звідки ця божевільна суміш тонкого гумору й буйної фантастики. Адже телебачення не так часто видає дійсно витіюваті історії, зараз навіть у мелодрамах прийнято робити твіст (різкий розворот сюжету), максимум – два, а тут від самого початку на нас вивалюється клубок божевільних адамсівських сюжетних ліній, і лише в кінці ми починаємо розуміти, що до чого і чому.
Серіал отримав продовження на другий сезон, до якого був прокладений ажурний сюжетний місток у фіналі. Тож спасибі Елайджі Вуду, його репутація актора зі смаком (один кліп «Make Some Noise» самих «Beastie Boys» чого вартий) дозволила здійснити одне з найбільш приємних відкриттів останніх років. Разом – вісім з десяти з тегом #ШКБЩ – Шелдон Купер Буде Щасливий. І останнє мерсі студії «Не зупиняй продакшн» за якісний український переклад, ще й у форматі «5:1».
P. S. Серед давніх очікувано проявиться відмінний фільм «Автостопом по галактиці», я рішуче не розумію, чому він провалився. Точніше, розумію, за це і люблю. Дуглас Адамс – великий, на мою скромну думку, ніхто краще за нього не сформулював відповідь на головне питання життя, всесвіту і всього такого.
Читайте тематичні колонки на НВ:
Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня
Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка
Уроки минулого з Олегом Шамою – щопонеділка
Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка
Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці
Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі
Більше поглядів тут