Де ж проходить "червона лінія" для Обами

15 січня 2016, 07:37
2907
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Де ж проходить "червона лінія" для Обами - фото

Обама акцентирует внимание на успешных сторонах своей политики и умалчивает о проблемных

Політика Обами призвела до того, що країни, які раніше зверталися до США, як до арбітра, сьогодні діють самостійно

Виступаючи з щорічним посланням "Про становище в країні", американський президент Барак Обама заявив, що «Росія вкладає свої ресурси, щоб вплинути на Україну і Сирію – країни, які виходять з-під її впливу».

Що стосується України, то тут Обама, безумовно, має рацію. Вона дійсно виходить з-під контролю Росії. Все, що ми робимо, починаючи з Революції гідності, так чи інакше пов'язане із звільненням від впливу РФ – економічно, політично тощо. Росія, відповідно, намагається не допустити подібного і втримати Україну у сфері свого впливу. Що стосується Сирії, то твердження американського президента, загалом, правильне, адже до початку громадянської війни Сирія була вірним союзником Росії на Близькому Сході.

Барак Обама також зазначив, що США є визнаним світовим лідером. "Коли йдеться про надзвичайно важливі міжнародні проблеми, кличуть не Пекін чи Москву, кличуть нас", – заявив американський президент. І з цим теж не посперечаєшся, хоча подібне лідерство є для США певною мірою проблемою. Іноді вони не виправдовують очікувань країн і сил, які звертаються до них. Наприклад, Обама так і не пішов на надання Україні летальної зброї. Це можна пояснити лише бажанням залишити у себе в руках важіль впливу на Кремль, яким можна шантажувати Росію і змушувати її таким чином вести діалог.

Що стосується Сирії, то тут Обама казав про якусь «червону лінію», яку не можна переступати. Проте, Асад застосував хімічну зброю, і нічого не сталося, Америка не застосувала силу.

Подібна політика американського президента призвела до того, що країни, які раніше зверталися до США, як до арбітра, і розраховували на певні їхні дії, як союзника, сьогодні діють самостійно. І це теж проблема. Обама, звісно, акцентує увагу на успішних сторонах своєї політики і замовчує проблемні. Але факт залишається фактом: відносини США з Саудівською Аравією охололи, ситуація з постачанням зброї Україні залишається абсолютно незрозумілою і цей список можна продовжувати.

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 11:22

thumb img
Повернення Криму після виборів, і Ляшко, який увірвався на засідання Кабміну. Топ-5 цитат тижня
Наукпоп

Вчора, 23:16

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році
Компанії/Ринки

Вчора, 10:00

thumb img
5 прототипів унікальних медтехрозробок українських програмістів