Чорне дзеркало – поспішайте бачити чудо

3 листопада 2016, 22:03
3203
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Перший епізод відразу забирає тебе в майбутнє і показує Instagram-цивілізацію

Спочатку була свиня, навколо якої танцював божевільний сюжет першого епізоду одного з найбільш інтригуючих серіалів в історії телебачення. Пара кліків вглиб і я дізнався про Чарлі Брукере. І моє глядацьке життя вже ніколи не стане колишнім.

Ту саму свиню забути неможливо, якщо ви її досі не бачили (і якщо вам більше вісімнадцяти) – настійно рекомендую зацінити перший сезон «Чорного Дзеркала», а поки що дайте дорослим обговорити сезон номер три, тим більше він іде на новому майданчику – майже перезапуск.

Отже, одного разу колумніст, сценарист, продюсер і просто Чарлі Брукер випустив маленький, але яскравий скетч «Скринька бажань», у якому смачно плюнув у телебачення і глядача, як соціального замовника того шлаку, який там випускають. Ідея впала на благодатний ґрунт, телебачення спокійно утерлось і вигукнуло: «Так із цього потрібно робити серіал!». Уявляєте рівень цинізму в крові?

Вийшло два сезони, кожен із трьох незв'язаних між собою чудових епізодів. Загальний посил – невтішний прогноз на найближче майбутнє, нові технології як «ухудшайзер» нашої породи і взагалі – ми давно і важко хворі. Людство взагалі частенько дає підстави сумніватися у своїй адекватності, я ось спостерігаю за тим, які телеканали включають не найбідніші люди, бігаючи по доріжці в спортзалі, і холодію спиною – з таким підходом нам не врятуватися.

Брукер пішов далі, зовсім як казковий персонаж, який високо сидить та далеко глядить, він виписує невтішні соціальні діагнози: Великий Брат вже не стежить за тобою – немає сенсу. Ти вже й сам став його частиною, він дивиться твоїми очима й адресно підсовує контент. І тепер Брукер таврує медіа-капітал не на четвертому британському громадському каналі, а на Netflix, де в кінці жовтня вийшов третій сезон із шести епізодів.

Перший епізод відразу забирає тебе в майбутнє і показує Instagram-цивілізацію, в якій люди завдяки «лайкам» отримують власний рейтинг і діють-злодіют лише в рамках дозволеного середнім балом.

Брайс Даллас Ховард (яка ж прекрасна вона була в «Village») грає дівчину, яка намагається пробитися в преміум-сектор... Глядач де-небудь між Харковом та Слов'янським гидливо сплюне – нам би їхні проблеми, але планета крутиться, світ змінюється і краще б нам розуміти, в яку сторону. І, до речі, корисно хоч на годинку відірватися від наших локальних зрад і подумати про проблеми цивілізації в цілому.

За другою історією йде третя, і ось ти вже згадуєш знайомих, які заклеюють у своїх планшетах камеру, і згадуєш про те, де саме в будинку зберігається скотч. Який клейкий, а не рідкий. Видихаєш після третього (чудова роль Алекса Лоутера), наступного вечора заряджаєш четвертий (Гугу Эмбата-Ро чекає більше майбутнє) і трясешся до останнього титру – а раптом там ще щось? Виявляється, легка фантастика може налякати чистіше записного хоррора, тому що дуже схожа на правду.

«Чорне дзеркало» – проект не без слабкостей, але серіал – не ланцюг і ми оцінюємо його за найсильнішим епізодом. Як зі свинею. Але вистачить про неї – якщо вам близька тема, то вперед до екрану! Як на мене, це 9,5 з 10 з тегом #ПБД – Поспішайте Бачити. Диво! А потім можна і перші сезони переглянути, поки нам всім не оновили прошивку.

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Уроки минулого з Олегом Шамою – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше точок зору тут

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти
Lifestyle

Сьогодні, 19:21

article_img
Привіт, Корея! Враження українки від життя в Сеулі
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко