Чому росіяни були приречені на Путіна

19 січня 2016, 10:21
4467
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чому росіяни були приречені на Путіна - фото
Я от іноді думаю: "А, може, і не було ніякого хорошого варіанту для Росії?"

Олександр Морозов (журналіст, політолог, головний редактор Російського журналу – НВ) нещодавно зазначив: «Усі, хто підтримував Єльцина - несуть відповідальність за Путіна».

Ну, це зрозуміла зв'язка - наступник. Але ж і Кадиров - наслідок єльцинських чеченських воєн. Я зараз міркую як обиватель. У мене немає ніякої інформації, я не цікавився Чечнею спеціально. Стежив за Лебедем колись, і мені здавалося, що він рухався до прийнятного варіанту. І зараз багато хто про себе вважає, що Чечню потрібно було відпустити, але тоді ніхто не може виключити, що в цьому випадку ІДІЛ був би "біля воріт".

Я думаю, що сьогодні є два вектори: Донецьк і Чечня. Два обличчя беззаконня, які будучи протилежними за формою, односпрямовані за змістом. І нам як би кажуть - краще вже нехай Росія буде, як Чечня, інакше буде як ДНР.

Питання не в тому, чи винен Путін. Його відповідальність зрозуміла і буде сформульована з часом в термінах суду і слідства. Питання в тому, чи є якісь глибокі причини, за якими Росія була приречена на того чи іншого Путіна? На ту ситуацію, в якій опинилася?

1. Поділ на "два народи" за Борисом Акуніним – одна половина інфантильна, налаштована на утримання та вірнопіддданство. Байдужа не лише до свободи і демократії, але і до власних інтересів. Це вже вчорашній день. Другої половини немає. Подивіться, це ганьба на гайдарівському форумі. Вони обговорюють, чи виживе, чи вистоїть економіка країни за нової ситуації і не обговорюють суті моменту. Тобто виходить, що якби якимось дивом нафта повернулася до 100 доларів за барель, їх все б влаштувало?

2. У всьому винне православ'я (за Володимиром Познером). Не реформоване, немає культури праці, общинність. Непристосоване до сучасної економіки і т д. Ну, тут у мене є що заперечити. Я живу в Чорногорії, де не тільки православні - основне населення, але ще і середземноморська лінь. Але при цьому практично все населення політично активне, незалежні суди, прокуратура ось через корупцію заарештувала лідера правлячої партії. І думаю, все буде добре.

3. Багато хто вважає причиною географію. Ходорковський мені пояснював, наприклад, чому нормальної опозиції не може бути в Сибіру. Північне завезення і взагалі життя людей залежить від держави безпосередньо. Тобто утриманство вимушене. Не кажучи вже про Дугіні, який географією пояснює усе і вважає визначеним конфлікт з Америкою.

4. Герман Греф (і не тільки він) виводить проблеми з того, що ми не вміємо працювати. Потрапили у вилку - високопродуктивну інтелектуальну вільну працю - не вміємо. А просту, низькооплачувану, примітивну - не хочемо.

5. Володимир Сорокін вважає, що революція 1917 року заморозила природний процес розвалу імперії і поки процес не завершиться, тобто країна не розпадеться, чекати нічого.

І ось я думаю, а може нам випадково подарували вільні 90-ті та ситі 2000-ні, і треба дякувати за них долі, а те, що зараз відбувається - неминучий виток.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
Події

Вчора, 08:56

thumb img
Голоси українського Криму. Російська окупація півострова день за днем, розказана очевидцями
Події

Вчора, 17:26

thumb img
Перевірка на доброчесність. У чому підозрюють сімох кандидатів на посади в Антикорупційному суді