Через п'ять років. Чому Майдан був не дарма

21 лютого, 15:59
1965
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Давайте не проклинати владу, мовляв "вона зрадила Майдан"

Не розміщувати фото Небесної сотні і не писати пафосні тексти про те, що ми білі і пухнасті, а там одна сволота.

Влада  стовідсоткове віддзеркалення суспільства. Коли десятки тисяч знищують екологію, добуваючи бурштин, це теж свавілля і корупція. Коли 500 тисяч осіб їздять на євробляхах, це те саме. Коли мільйони ухиляються від сплати податків, підробляють документи, щоб отримувати субсидії, це все те саме, питання тільки в розмірах.

І неспроможні аргументи "ми ж не в таких масштабах" або "нам потрібно виживати". Є тисячі легальних способів виживати і заробляти. Але ж так простіше і звичніше. Всі хочуть змін, а хто готовий змінюватися сам? І нема чого тут нарікати на дзеркало.

Майдан у ті дні я пам'ятаю дуже яскраво, щохвилини. Пам'ятаю весь спектр емоцій, від жаху до ейфорії. Як ми раділи втечі Януковича і плакали, коли під "Пливе кача" Майданом проносили труни з героями Небесної сотні.

Влада – стовідсоткове віддзеркалення суспільства

І не потрібно кричати, що влада зрадила Майдан. За ці п'ять років влада зробила багато, дуже багато. На 90% від можливого з урахуванням наявності кадрів і (не) готовності суспільства підтримувати зміни.

Відновлено армію, проведено реформи в багатьох сферах. Згадайте ментів тоді і поліцію зараз. Згадайте багатогодинні черги на отримання документів, і наскільки просто зробити це зараз.

Як цькували і забирали тоді бізнес і наскільки спокійніше зараз. Котрий рік поспіль зростає ВВП і все це в умовах війни і дуже складної переорієнтації економіки з Росії на Захід.

Я трохи допомагав у реформах трьох міністерств і зсередини знаю, яка це колосальна робота. І які герої ті, хто їх провадить, отримуючи за це мізерну зарплату. І віддаю належне всім, хто змінює країну, в першу чергу Порошенку.

Так, він припустився багатьох помилок (а хто з нас не помиляється), але він гарує день і ніч, як проклятий. Історія коли-небудь оцінить все, що зробив він і його команда.

Майдан був не дарма. Ми з кожним днем все далі від Росії і все ближче до цивілізованого світу. Україна приголомшливо красива країна, населена дуже красивими і розумними людьми. І повірте, все в наших руках.

Пам'ятаймо ж усіх, хто поклав своє життя на Майдані! Заради того, щоб ми могли радіти життю. Давайте ж робити це і по-доброму змінювати нашу країну. Слава Україні, і все у нас вийде!

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени 

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 22:21

thumb img
Момент істини, плавуча Троєщина і всі ми трохи Супрун. Найкращі матеріали тижня за версією головного редактора NV.ua
Події

Вчора, 19:30

thumb img
Кулі і кислота. Історія організатора розстрілу останньої російської імператорської сім'ї
Наукпоп

Вчора, 13:13

thumb img
Загадка світобудови. Фізики висунули гіпотезу про таємничі білі діри у Всесвіті