Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Брати Сістерс і зубна щітка

7 грудня, 08:03
732
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Брати Сістерс – два кілери мимоволі, котрі переслідують винахідника революційного методу видобутку золота

Спочатку французи подарували світу кіно, потім американці придумали вестерн, а потім настав сьогоднішній четвер і я поскакав на перший же сеанс фільму «Брати Сістерс», в якому відмінний французький режисер ступив на Дикий Захід. Жак Одіар після чудового «Пророка» і обласканого критикою «Діпана» вирішив перетнути океан і зіграти на території умовного суперника – французи неохоче визнають першість Голлівуду і захищають свій ринок, як можуть. Але долар – це долар, цент – це цент, а ліга кіночемпіонів розігрується в Америці.

Одіар заручився підтримкою Джона Сі Райлі (за активної участі дружини останнього, Елісон Дікі, що стала співпродюсером фільму), отримав пристойний бюджет і набрав такий каст, що саме час заздрити: Хоакін Фенікс, Джон Сі Райлі, Різ Ахмед і Джейк Джилленгол! І навіть в мікроскопічних епізодах грає не аби хто, а Рутгер Гауер і Еллісон Толман (перший сезон «Фарго»).

Ясно, що ці хлопці «йшли» на режисера. Як і я. І всі ми отримали очікуване – Одіар взяв від вестерна всі красиві феньки і розвісив їх на своєму саджанці, запозиченому у однойменного роману Патріка де Вітта. Тут тобі і батьки/діти, і утопія/реальність, і дружба/гроші. То тягуче (спочатку) і незвично (музика з інших жанрів), то різко (навіть постріли звучать по-іншому) і правдиво (якщо в кадрі ніч, то ніякого тобі яскравого місяця, що висвітлює обличчя). І без звичних ходів типу фінального поєдинку головних ганфайтерів!

Вестерн – це завжди дорога і відстані прийнято рахувати у днях шляху. Брати Сістерс – два кілери мимоволі, котрі переслідують винахідника революційного методу видобутку золота. Як прийнято говорити в друкованих додатках до телепрограми: «Їх чекають незабутні й неймовірні пригоди». Проскакавши до «океану і назад», братам, природно, слід розібратися в собі. Але без простих ходів, режисер нічого за них вирішувати не збирався, він взяв своєрідну літоснову і розгорнув її так, як йому захотілося.

Знаковою виглядає заявка в кадрі банальної зубної щітки, як символу нової епохи і готовності змінюватися всупереч ландшафту. Одіар залишився вірним собі: у нього і вестерн – не вестерн, навіть якщо герої майстерно стріляють від стегна і скачуть на конях уздовж найкрасивіших пейзажів. Я все чекав, чи буде в цьому фільмі своя «бритва в зубах», і вона здалася. Свого часу.

Збори у «Братів Сістерс» вельми скромні, але десяток кінокомпаній, що вклалися в цю кооперацію теж «йшли» на режисера. Рекомендувати фільм Одіара непросто – ті, хто в курсі, і так підуть. А ті, хто засне або піде з половини фільму (були й такі), візьмуть і образяться. Тож 7,5 з 10 з обов'язковим тегом #НБЛ – На Великого Любителя.

P.S. Буду обов'язково переглядати фільм на відео, як мінімум для того, щоб дізнатися, чи дійсно в кіно згадується борщ чи це – знахідка наших локалізаторів.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте тематичні колонки на НВ:

Кінопошук з Фоззіщочетверга

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щотижня

Більше поглядів тут

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua