Божевілля тільки починається

31 травня 2018, 14:12
9821
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Без перебільшення можна сказати, що в провінційному, взагалі, Римі зараз йдуть політичні баталії, які визначать майбутнє Європейського Союзу. Або навіть всього світу і людської цивілізації

У країні почалася дика конституційна криза. Народ обрав до парламенту противників Євросоюзу. Теоретично, вони повинні сформувати уряд. Але президент там – прихильник ЄС. Він відкрито пішов проти волі народу і заблокував створення уряду євроскептиків. Тепер президенту загрожує імпічмент, а парламент, схоже, доведеться переобрати. Якщо все буде нормально, це станеться вже у вересні.

Таким чином, вся італійська система влади виявилася в підвішеному стані: президент ходить під імпічментом, парламенту загрожують перевибори, а уряду нормального немає. Якщо вам здається, що у нас бардак у владі, то ви, звичайно, маєте рацію. Але в Італії – ще гірше! Причому політичні неприємності почали відбиватися й на економіці.

Весь день 29 травня котирування на світових біржах падали. Інвестори злякалися, що хаос в Італії може вплинути на можливість цієї країни виплачувати свої борги. Всі тут почали їх продавати. А боргів, нагадаю, там на два з половиною трильйона євро. Слідом за італійськими цінними паперами стали дешевшати акції і облігації з інших європейських країн.

До середини дня паніка переступила океан, діставшись до США. Котирування на нью-йоркській біржі теж пішли вниз. Ситуацію ускладнюють ще кілька чинників. Іспанію теж лихоманить. Місцева правляча партія прокралася, їй загрожує вотум недовіри, а всій країні – перевибори і популісти. Грецька економіка вже років 10 балансує на межі колапсу.

Виживання єврозони може опинитися під питанням, якщо посиплеться Італія – третя за обсягом економіка ЄС

Виживання єврозони може опинитися під питанням, якщо посиплеться Італія – ​​третя за обсягом економіка ЄС. Вона запросто може потягнути з собою на дно й інші слабкі країни єврозони. Наприклад, Грецію, Іспанію, а також Португалію та Ірландію. Переважна більшість італійців зараз думають, що Берлін і Брюссель затіяли економічну війну проти їх країни і хочуть поставити її на коліна. Відповідно, на виборах у вересні місцеві націоналісти і популісти отримають навіть більше голосів, ніж зараз.

Вони зможуть моментально викинути з роботи нинішнього президента, поставити на його пост свою людину, створити уряд і почати проводити свою політику. А політика там дуже цікава. У сильно спрощеному вигляді це просто відмова виплачувати італійські борги. Вони хочуть сказати: "Ми ці два з половиною трильйона в борг не брали. Ні ми, ні жителі країни цих грошей в очі не бачили, на що вони витрачені – не знаємо. Відповідно, виплачувати майже нічого не будемо, а платять нехай ті, хто ці гроші в борг брав – тобто колишні керівники Італії ".

Позиція, прямо скажемо, сумнівна. Все-таки Італія – ​​це суверенна держава. Вважається, що будь-які нові влади несуть фінансову відповідальність за дії старих. Та й взагалі, платити за боргами – це нормально, цивілізовано і розумно. Але якщо Рим все-таки відмовиться від виплат, то, як я розумію, ніхто нічого йому зробити не зможе. Війну Італії ніхто не оголосить. З єврозони її теж не викинуть – такого механізму просто немає. Санкції проти Італії? Це теж зараз звучить як фантастика.

Банки в усьому світі можуть, звичайно, перестати давати Італії в борг. Але, думаю, вони там якось впораються. Але для світової фінансової системи це буде ударом величезної сили. Ця система зараз повністю тримається на інституті боргу. Всі всім винні, боргами торгують, ними розплачуються, їх купують і продають. Якщо хтось один (Італія) скаже, що не визнає ці борги і відмовляється їх виплачувати, її приклад можуть наслідувати й інші. В результаті банки полопаються, довіра на ринках обвалиться, фінансові операції стихнуть, торгівля зупиниться.

У всьому світі почнеться чортзна-що. Це може бути дуже страшно для всіх нас. При цьому ніхто навіть не уявляє собі, як буде виглядати світ, заснований на яких фінансових принципах, а не на боргах всіх всім, як зараз. Але найцікавіше тут те, що такий результат видається не фантастичним, а цілком реальним. Неформальне, але відчутне втручання Євросоюзу і Німеччини в національну політику Італії дуже розсердило місцевих виборців.

На позачергових виборах противники Євросоюзу, найімовірніше, переможуть. Після цього і повинен початися глобальний фінансово-економічний вибух. І це не тільки моя думка! Всім відомий фінансист Джордж Сорос вже заявив, що наближається потужна криза, яка поставить під загрозу існування Євросоюзу. Божевілля тільки починається.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 13:34

img
Що таке ПАРЄ та які права вона повернула Росії. Максимально стисло.
Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Фінанси

Вчора, 12:15

img
НБУ виведе з обігу монети 1, 2 і 5 копійок, введе купюру номіналом 1000 грн