Блокування соціальних мереж - зрада чи перемога?

17 травня 2017, 19:08
2789
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Блокування соціальних мереж - зрада чи перемога? - фото
Коли не вміють боротися і перемагати, вдаються до найбільше неефективного способу - заборон

Римська імперія побудувала перші в Європі дороги. Легіони римлян завдяки цим дорогам швидко досягали кордонів імперії разом з обозами. Здавалося, це забезпечувало імперії захист і завоювання. Але ті ж дороги стали небезпечними для самих римлян - варварські армії так само легко могли потрапити в Рим.

За ініціативою Гітлера в Німеччині побудували автобани. Головна мета: забезпечити швидке перекидання військ з західного фронту на східний та назад. Але Червона Армія, плануючи вторгнення в Європу, на початку 1940-х побудувала цілу армаду легких танків класу А з колісним ходом. А - Автострадні, призначені для швидкого пересування по автобанах. Тоді дороги в СРСР (як втім, і зараз) практично були відсутні. Радянські воєначальники планували дуже швидко вкотитися на своїх танках в Берлін, а далі - по автобанах Гітлера. Не важливо, хто побудував дорогу. Важливо, хто її осідлав і контролює.

Соціальні мережі - ті ж дороги для інформації. Навіть якщо їх будували вороги. Соціальні мережі контролюють не творці, а ті, хто наповнює їх контентом. Наша влада хоч і любить просторікувати про гібридні та інформаційні війни, нічого в цій справі не тямить. Закриваючи доступ до інтернету (будь-якого сайту), вона викликає невдоволення і ненависть до неї цілого покоління країни, демонструючи своє інформаційне невігластво і повну нездатність до інформаційного протистояння.

Коли не вміють боротися і перемагати - вдаються до самого неефективного способу - заборон. Заборони все одно обійдуть, і ворог отримає повну перевагу в цьому багатомільйонному комунікативному просторі.

Якщо чесно, я не вірю, що доступ закривають заради безпеки країни. Наша влада, приборкавши телебачення, тепер перекриває соціальні мережі хоч і під благим приводом, але просто з остраху за своє майбутнє. ВКонтакте - наймасовіший сайт української молоді - тієї сили, яка завжди була драйвером протестів.

Соціальні мережі більш небезпечні не для України, а для російського режиму. Як показали акції проти Медведєва, саме ВКонтакте може стати тим майданчиком, який виступить організатором і комунікатором для майбутніх протестів молоді та революцій в Росії. Присутність там нашого інформаційного контенту і активна робота наших агентів впливу з російськими протестами - причому не державних, так званих неефективних експертів, а саме масово приватних - важливий елемент інформаційної перемоги над агресором. Я б на місці Путіна аплодував Порошенко, що він прикрив російську молодь від українського впливу і наших віянь свободи. А сам би на його місці закрив всі соцмережі у себе в країні.

Так, до речі, я не стирчу в ВКонтакте, анкета на Одноклассниках закрита і я туди не ходжу. Mail.ru давно не використовую. Без Яндекса проживу.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Вчора, 14:04

thumb img
Французька весна 2019: Оголошено кінопрограму фестивалю
Краса та мода

Вчора, 20:30

thumb img
10 трендів весни. Як підготувати свій гардероб до дощу, сонця і грози
Події

Сьогодні, 10:31

thumb img
Розпочнуть із площі. Влітку в Києві стартує реконструкція Центрального вокзалу