Бюджет-2016: курс гривні та погрози МВФ

21 грудня 2015, 17:03
4459
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дефіцит бюджету не повинен перевищувати межу, закріплену в угоді з Міжнародним валютним фондом, інакше ми втратимо фінансування

Проект бюджету України на 2016 рік міцно зав'язаний на податкову реформу, яка буде розглядатися Радою 21 грудня.

Потрібно розуміти, що на сьогоднішній день головна вимога до українського бюджету, щоб рівень граничного дефіциту не перевищував межі, закладеної в угоді між урядом в МВФ. В іншому випадку нас чекають проблеми з Фондом, про що його чиновники вже попереджали в своєму відкритому листі.

Відповідно, якщо розглянути проекти податкової реформи Мінфіну та проект Южаніної, стає ясно, що останній де-факто призводить до більшого дефіциту, що є допустимим, виходячи з прописаних у проекті ставок. З боку депутатів, які є розробниками цього проекту, немає чітких пропозицій щодо того, як зберегти видаткову частину таким чином, щоб забезпечити прийнятний дефіцит. Якщо таких пропозицій не з'явиться – а я сумніваюся, що якісь депутати підуть на скорочення витрат, оскільки це непопулярно, найбільш ймовірно, що в бюджеті на наступний рік будуть використані або ставки, існуючі на сьогоднішній день (згідно з чинним Податковим кодексом), або закладені в проекті Мінфіну, або певна їхня комбінація.

Ймовірно, у 2016 році ми все ж таки продовжимо працювати на старій податковій базі. У той же час, є надія, що з проекту Южаніної будуть взяті деякі моменти щодо адміністрування та збору податків, а це не менш важливо, ніж ставки. Відповідно, ці моменти прописані разом з бізнес-співтовариством, можуть бути запозичені звідси і внесені або у чинний Податковий кодекс, або в проект нового скомпонованого кодексу.

Ймовірно, у 2016 році ми продовжимо працювати на старій податковій базі

В цілому представлений проект бюджету є досить збалансованим: закладені в проект показники інфляції, цін, економічного зростання і курс валют майже не відрізняються від прогнозів інших фахівців, починаючи від МВФ і закінчуючи українськими організаціями – Dragon Capital, CASE Україна, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, а також Міжнародного центру перспективних досліджень. Всі вони передбачають цифри, близькі до вказаних у бюджеті: гривня буде ненабагато слабшою, ніж зараз, інфляція сповільниться і протримається на рівні 12%, а економічне зростання становитиме 2-3%.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:11

thumb img
Півмільярда – за два місяці. Скільки кандидати у президенти України витратили на телевізійну рекламу
Компанії/Ринки

Вчора, 12:09

thumb img
Загальні улюбленці. Список найбільш продаваних електромобілів в Україні та світі
Політика

Вчора, 16:54

thumb img
Політичний азарт. Що кажуть про шанси кандитатів у президенти коефіцієнти букмекерів