Без комуністів, але зі "скрєпами"

21 березня 2018, 20:09
825
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На жаль, Конвенція про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення вчергове провалена депутатами

Примітно, що чи не єдиною країною, яка не ратифікувала Конвенцію, залишається РФ. І Україна. Сьогоднішнє обговорення в сесійній залі показало, наскільки «скрєпи» ще сидять в головах багатьох політиків.

Питання усиновлення, особливо міждержавного, справді дуже делікатне. Та тут ми в першу чергу маємо виходити з інтересів дитини.

Дитині краще в родині, а якщо сьогоднішня соціальна ситуація в Україні чи певні стереотипи не дають шансу всім дітям-сиротам з особливими потребами знайти родину, то потрібно створити умови, щоб така дитина знайшла сім’ю за кордоном.

Очевидно, що потрібно вдосконалити моніторинг подальшої долі дитини в усиновленій родині, а посольства повинні мати повну і достовірну інформацію. Аби діти не ставали товаром, в питаннях усиновлення також потрібно боротися із зловживаннями.

Під час обговорення піднімалася як ця важлива проблематика, так і застереження щодо роботи приватних агентств, які, згідно з Конвенцією, можуть бути залучені до процесу всиновлення.

Попри роз’яснення Мін’юсту та профільного комітету закордонних справ, що всі ці вразливі питання зафіксують у законодавстві, Конвенція набере чинності лише після прийняття цих норм, а Міністерство соціальної політики та суди будуть залучені до процесу всиновлення – зала відмовилася ратифікувати Конвенцію.

Чи не єдиною країною, яка не ратифікувала Конвенцію, залишається РФ

«Скрєпи» звучали в багатьох виступах. Було і про одностатеві сім’і, які розберуть українських сиріт (хоча це неможливо згідно з українським законодавством, де сім’я визначена як союз чоловіка та жінки), і про те, що не можна роздавати українських дітей (хоча звучала статистика, що 125 дітей з синдромом Дауна чекають усиновлення і їх беруть тільки іноземці, а українці поки що рідко готові всиновлювати хворих дітей), і про те, що агентства почнуть торгувати дітьми, а ми втратимо механізм моніторингу їх доль.

Конвенція вчергове провалена. Мені дуже й дуже прикро. Очевидно, що наступної сесії президент ще раз вноситиме цей документ на ратифікацію. Та хоч парламенти і змінюються, і там вже немає комуністів, «скрєпи» залишаються.

І ось уже 17 років, як Верховна Рада не має політичної волі ратифікувати Конвенцію, прийняту усіма розвиненими демократичними країнами світу.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Авто

Вчора, 20:33

thumb img
Півцарства за коня. Чим особливий найдорожчий автомобіль у світі вартістю €17 мільйонів
Політика

Вчора, 10:30

thumb img
Доки Крим не наш. Рефат Чубаров - про підсумки п'яти років окупації півострова та його подальшу долю
Авто

Вчора, 20:00

thumb img
Дайте дві. Чому Tesla Model Y суттєво вплине на ринок електричних кросоверів