Баррі – комедія з життя кілерів

4 травня 2018, 06:03
2764
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Що ми маємо – вісім півгодинних епізодів, які розповідають про долю загальмованого найманого кілера з глибинки

У гаряче шанованих НВО все в порядку з драмами, але в комедійному слоті довгий час у них виходили хоч і оригінальні, проте не особливо популярні проекти. Як це зазвичай буває, шляхом намагань та помилок вдалося намацати лідера – чудову «Кремнієву долину», яку багато моїх колег по гастрольному автобусу чекають із завмиранням серця.

Але один в полі не воїн, особливо за десятків проектів, які випускає колос на ім'я Netflix. А у HBO протягом довгого часу на один постріл було кілька осічок – милі «Як досягти успіху в Америці» і «На грані» були закриті завчасно, спірні «Завучі» при досить стриманій критиці і скромних показниках не дожили до третього сезону.

Нинішньої весни в кабельний вир був вкинута нова чорна комедія НВО, «Баррі», що надійшла на четверговий операційний стіл. Що ми маємо – вісім півгодинних епізодів, які розповідають про долю загальмованого найманого кілера (колишнього морпіха) з глибинки, якого одне з замовлень приводить до маленької каліфорнійської театральної студії, де він раптово вирішує, що може стати актором.

Хлопець закохується в соученицю і намагається вирватися з минулого життя в нове, повне глянцю, але виходить важко – злочинне середовище чіпко тримає вбивцю в своїх лапах. Фабула зрозуміла (змінити своє життя – улюблений заокеанський сюжетний вектор), час звернути увагу на втілення.

«Баррі» створював під себе американський комік Білл Хейдер, хлопець зі смутно знайомим обличчям з другого плану, що візуально нагадує Майкла Сі Холла часів «Шести футів під землею» (він же «Клієнт завжди мертвий») і «Декстера». Як це зазвичай буває у НВО, головного героя оточують хороші актори з великого кіно, чиї прізвища ні про що не скажуть, але забезпечать проекту досить високий рівень.

Глядачам з наших широт в першу чергу кинеться в очі чеченська мафія, виведена в цьому серіалі максимально недостовірно. В принципі, на те вона і комедія, але голову мафії звуть Гораном, візуально бандити схожі на кого завгодно, тільки не на чеченців – що поробиш, якщо для янкі що Кавказ, що колишня Югославія – один далекий клубок з бандитуючих особистостей. До речі, в касті відзначився уродженець Чернівців Марк Іванір, який тепер грає росіян всюди – від французького «Нальоту» до американської «Батьківщини».

Навскидку можу припустити, що єдиною достовірною етнічною мафією з країн Варшавського договору виглядали вірмени у відмінному серіалі «Щит». А в іншому Голлівуд продовжує тупцювати на місці, виплоджуючи персонажів типу Димитрія Васильовича і демонструючи принципове нерозуміння пострадянських реалій. Але, повторюся, одна справа, коли в трьох берізках блукали автори «Батьківщини», а інша справа, коли йдеться про комедію абсурду.

Загалом ж «Баррі» є досить непоганим представником актуального жанру, такою собі сумішшю з «Фарго» і раннього Тарантіно, приправленою цеховим стьобом над акторством як рожевою мрією мільйонів представників людської раси.

Показники танцюють в районі півмільйона переглядів, але ми ж пам'ятаємо, що у кабельних каналів своя стратегія монетизації, можуть дозволити собі утримувати витратні проекти заради залучення нових передплатників, врешті-решт, навіть «Кремнієва долина» впала нижче мільйона і нічого – тримається, збираючи пристойні номінації. Так що у «Баррі» є в запасі мінімум рік для реалізації своєї ідеї – перший сезон ще в ефірі, другий обіцяно каналом, хоча не варто забувати, що у НВО в цьому плані слова часто розходяться з бюджетом.

Разом: 8 з 10 з тегом МГ – Можна Глянути. А раптом ви любите якісні кабельні чорні комедії, зняті на натурі і без закадрового сміху?

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Кинопоиск з Фоззіщочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиноющодня

Особисті фінанси з Іваном компаніїщовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсоющоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвщотижня

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Сьогодні, 10:00

thumb img
5 прототипів унікальних медтехрозробок українських програмістів
Авто

Сьогодні, 07:01

thumb img
Електрички в майбутнє. 10 кращих електрокарів нашого часу
Люди

Сьогодні, 10:24

thumb img
Жаліти себе - дороге задоволення. НВ в гостях у знаменитого винороба Роберта Гулієва