Ахіллес і черепаха боротьби з корупцією

30 травня 2017, 15:32
888
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Якщо ми продовжимо займатися тільки "колишніми", так і не наздоженемо корупцію

Більшості з вас відомий знаменитий парадокс давньогрецького філософа Зінона про Ахіллеса і черепаху. Чи може атлетичний воїн Ахіллес наздогнати черепаху?

Припустимо, Ахіллес біжить в десять разів швидше, ніж черепаха, і знаходиться позаду неї на відстані в тисячу кроків. За той час, за який Ахіллес пробіжить цю відстань, черепаха в ту ж сторону проповзе сто кроків. Коли Ахіллес пробіжить сто кроків, черепаха проповзе ще десять кроків, і знову опиниться попереду Ахіллеса. І так процес може тривати до нескінченності, Ахіллес так ніколи і не наздожене черепаху.

За таким же алгоритмом працює в нашій країні боротьба з корупцією. МВС проводить найбільшу антикорупційну операцію - одночасно в 15 областях України на 400 об'єктах проходять обшуки у колишніх податківців. Хочеться порадіти - нарешті боротьба з корупцією набуває загальнонаціонального характеру. Але ні - заважає слово «колишніх». Чому обшукують знову колишніх податківців, а не діючих?

Президент урочисто повідомляє, що нарешті конфісковані злочинно нажиті кошти колишнього президента. І знову мова йде тільки про "колишніх"

Прокуратура урочисто звітує про те, як просуваються справи проти колишнього керівництва країни. Президент урочисто повідомляє, що нарешті конфісковані злочинно нажиті кошти колишнього президента. І знову мова йде тільки про «колишніх».

Так і виникає в нашій боротьбі з корупцією парадокс Ахіллеса і черепахи. Поки наші правоохоронні органи встигають дістатися до чергового корупціонера, він встигає вже давно стати колишнім, а найчастіше - покинути країну. Тим часом не колишні, а діючі корупціонери, продовжують наживатися на українському народі.

Як же вирішити парадокс «Ахіллеса і черепахи» в боротьбі з корупцією? Зрушити ситуацію рівно на один крок. Якщо ми продовжимо займатися тільки «колишніми», так і не наздоженемо корупцію.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Ігри

Вчора, 13:00

thumb img
Кошмар для Sony. Google анонсувала хмарний ігровий сервіс Stadia
Фінанси

Вчора, 10:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
Наукпоп

Вчора, 23:41

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році