Або бюджет під ялинку, або долар по 100

23 грудня 2015, 19:36
3985
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Або бюджет під ялинку, або долар по 100 - фото
Зірвавши голосування, клуб самогубців під назвою «Верховна Рада України» завалить фінансову та бюджетну систему країни

Заява міністра фінансів США Джейкоба Лью про те, що Україна може позбутися підтримки МВФ, якщо не прийме бюджет – це попередження. Думаю, за ним підуть також попередження від інших, можливо, навіть більш серйозних осіб, але вже не публічні, а адресовані конкретним українським політикам та лідерам парламентських фракцій; з описом наслідків, яких слід очікувати, якщо переважатимуть партійні інтереси.

Сподіваюся, що з урахуванням порад наших зарубіжних партнерів і класичного алгоритму української політики «чотири рази завалимо, на п'ятий проголосуємо». Це вже сформований алгоритм, протягом останніх місяців український парламент працює тільки так. Коли потрібно прийняти важливий закон, його спочатку валять, а потім все ж таки приймають. Я дуже сподіваюся, що так станеться і з бюджетом.

В іншому випадку клуб самогубців під назвою «Верховна Рада України» завалить фінансову та бюджетну систему країни. І тоді їм потрібно буде чесно сказати українцям, що депутати нібито голосують в інтересах виборців – не хочуть «зубожіння», низьких зарплат і пенсій, але насправді, якщо бюджет буде завалений, курс долара злетить до 100 гривень.

Цей прогноз я сьогодні почув від колег-економістів. Вони пояснили, що сценарій реалізується, якщо буде перервано співпрацю з МВФ і повністю розвалений бюджетний процес.

У депутатів склався алгоритм «чотири рази завалимо, на п'ятий проголосуємо»

Депутати повинні чесно сказати виборцям, що, заваливши бюджет, вони проголосували за долар по 100 гривень і, фактично, за руйнування фінансової та бюджетної системи країни. У тому числі – і її обороноздатності, на жаль.

Я теж здивувався цій цифрі. У економістів є базовий прогноз за умови продовження співпраці МВФ і проведення реформ – навіть тими темпами, що зараз, ми можемо втримати долар на рівні не більше 30 гривень. Але от якщо ми завалимо бюджет...

Зокрема, депутати кажуть, що нічого страшного не трапиться, так як витрати продовжать фінансуватися за лекалами минулого року. Це дійсно так. Але зрив прийняття бюджету означає припинення співпраці з МВФ та повний крах. В тому числі і долар по 100.

Але все ж таки я сподіваюся на розсудливість наших депутатів і класичний алгоритм їх роботи. У нас вже склалася депутатська традиція «бюджету під ялинку». Дуже сподіваюся, що парламентарі і в цьому році її не порушать.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Наукпоп

Сьогодні, 13:13

thumb img
Загадка світобудови. Фізики висунули гіпотезу про таємничі білі діри у Всесвіті
Культура

Вчора, 21:23

thumb img
Казки, жінки і "столичні" трупи. П'ять книг, Які вас вразять
Події

Сьогодні, 19:09

thumb img
Момент істини, плавуча Троєщина і всі ми трохи Супрун. Найкращі матеріали тижня за версією головного редактора NV.ua