Мовою грошей - фото

Мовою грошей

1 січня 1970, 03:00

Алексіс Струве, торговий аташе посольства Франції, розповідає про французький бізнес в Україні

Алексіс Струве, торговий аташе посольства Франції та генеральний директор представництва інвестиційного агентства Бізнес Франс у Києві, використовує дипломатичну мову, щоб повідомити, як почувається французький бізнес в Україні та що треба зробити, щоб його стало більше

Відео дня

Людмила Жарська

— Як ви можете порівняти обсяг французьких інвестицій в Україну і, скажімо, Польщу? Наскільки менші вони в Україні та наскільки відрізняються типи французьких компаній, які працюють тут й у сусідів?

— За прямими іноземними інвестиціями в Україну 2014-го Франція посіла 8-му позицію, інвестувавши $1,6 млрд. Насправді ж, якщо ми виключимо Кіпр, Нідерланди та Віргінські острови — які часто є українськими інвестиціями, але формально належать до цих країн, — Франція виявиться п'ятим інвестором в Україну й четвертим серед європейських країн після Німеччини, Австрії та Великобританії. Що ж до Польщі, то там наша країна посідає 10-ту позицію серед усіх інвесторів.

На сьогодні понад 160 французьких компаній влаштувалися в Україні та попри війну і погіршення економічної ситуації не йдуть з українського ринку.

Я приїхав в Україну рік тому, щоб очолити офіс Бізнес Франс у Києві, і був здивований упевненістю французьких бізнесменів, які працюють тут, у тому, що в України прекрасні перспективи.

Інвесторам, зокрема і французьким, потрібна політична стабільність

— Які головні труднощі мають французькі компанії в Україні? На що вам скаржаться?

— Перш за все це складність адміністративних процедур і проблеми, пов'язані з митною та фіскальною службами. Однак найнагальніше питання — про повернення ПДВ. У деяких випадках йдеться про великі суми. Ця проблема неодноразово обговорювалася з українською владою, поки з перемінним успіхом.

Ділова спільнота також очікує суворішого регулювання конкуренції та прозорості рішень Антимонопольного комітету, незважаючи на зазначену позитивну динаміку, пов'язану зі зміною керівництва комітету в червні цього року. Французькі підприємці відзначають політичну волю влади до проведення реформ. Але вони хотіли б, щоб реформування відбувалося швидше.

— Чи йде українська влада назустріч у розв’язанні цих питань?

— Українська влада докладає зусиль для розв’язання проблем. З досвіду наших компаній ми знаємо, що розв’язати кожну окрему проблему можливо. Однак поки все відбувається в ручному режимі. Це означає, що поки всі працюють в межах старої системи.

— На вашу думку, яка французька компанія найбільшим чином вплинула на український ринок?

— Не можна не виділити агропромисловий сектор. Зараз французький бізнес дуже активний у молочній галузі й у виробництві насіння.

Я кажу, наприклад, про групу Данон, яка працює в Україні вже 16 років, у неї два заводи — у Херсоні та Кременчуці, та групу Лакталіс, яка 2007-го придбала одного з найбільших виробників молочної продукції в Україні, у неї тепер потужності в Миколаєві та Павлограді.

В агарному секторі французький гігант Louis Dreyfus став найбільшим експортером українського зерна серед іноземних компаній. Louis Dreyfus створив спільне підприємство для будівництва елеватора в Одесі, розрахованого на зберігання 2,3 млн т зерна на рік.

Також хочу повідомити, що французька трейдингова компанія Суфле Груп вирішила протягом кількох наступних років інвестувати $100 млн у портову логістику на півдні України. Компанія побудує новий термінал в Іллічівському морському торговому порту. Це знакова інвестиція.

— Що б ви могли порекомендувати українській владі для залучення іноземних інвестицій?

— Інвесторам, зокрема французьким, потрібна політична стабільність. Компаніям, розташованим у Франції, складно іноді зрозуміти українські політичні ігри, відрізнити загрозу розриву політичних союзів від гри на камери. Можливо, варто посилити комунікацію як усередині країни, так і за кордоном, щоб проекти реформування і позиція керівництва країни були зрозумілі, зокрема — для іноземних компаній.

Але головною перешкодою, звісно ж, є корупція. Поки проект може бути заблокований на будь-якому етапі за примхою чиновника, який готовий вирішити питання за хабар, — інвестор не прийде. Мені також здається, що важливо співпрацювати з інвесторами, але не менш важливо створити чіткі правила роботи для всіх компаній. Ми розуміємо це навіть на прикладі нашої структури, агентства Бізнес Франс. Ми протягом багатьох років підтримуємо французьких виробників в експортних проектах у всьому світі, у нас понад 70 офісів на всіх континентах. Від січня цього року ми також залучаємо інвестиції до Франції. У Франції система працює успішно, бо існує зрозуміле бізнес-середовище, створені інструменти підтримки виробників, і вони ж відкриті для іноземних компаній.

.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X