Музыка нас связала - фото

Музыка нас связала

19 липня 2018, 09:00

Як Брюссель став для мене ідеальним містом, де легко творити, цікаво споглядати і приємно відпочивати

Як Брюссель став для мене ідеальним містом, де легко творити, цікаво споглядати та приємно відпочивати

Святослав Вакарчук,
музикант,
фронтмен гурту Океан Ельзи

Відео дня


Брюссель залишив у мене яскраві враження. Я відвідував це місто не менше п'яти разів і майже завжди перебував тут достатньо тривалий час. Уперше я приїхав до бельгійської столиці, щоб записати альбом Вночі (2008 рік). Удруге ми з хлопцями приїхали в 2011‑му, коли записували альбом, який дістав пізніше назву Брюссель, і втретє — у 2012‑му для запису альбому Земля. Всі ці роки ми працювали на студії, яка називається ICP Recording Studios. Якщо не зважати на низку англійських студій, це одна з найкращих у Європі — не тільки на мою думку, але й на думку багатьох музикантів.

Ця студія побудована американцем Джоном Хастрі, який був фанатом музики. Він переїхав туди з купою різних колекційних інструментів. На наше запитання, чому він обрав Брюссель, Хастрі відповів: "Це вільне місто, і я хочу тут жити".

З того, що запам'яталося: коли виходиш в аеропорту Брюсселя, то перше, що тебе зустрічає,— напис Welcome to Belgium motherland french fries (Ласкаво просимо до Бельгії — батьківщини картоплі фрі, яку називають французькою картоплею). Це добра, доречна іронія. Ймовірно, всі, хто прилітає та відлітає люблять картоплю фрі. Але точно не всі знають, що дякувати за цей нехитрий рецепт слід бельгійцям, а не їхнім південним сусідам. Ця кулінарна гордість змусила мене посміхнутися.

В одній з поїздок я жив у готелі при музичній студії, яка викупила два будинки і зробила їх готелем для своїх клієнтів. Тож друга річ, яка в мене тепер міцно асоціюється з Бельгією, — це те, що перед вікнами моєї кімнати ріс бамбук і невелика пальма. Брюссель розташований майже на широті Києва, проте цей краєвид нагадує тобі тропіки. Загалом, Гольфстрім благословенний сильно їм допомагає.

Третя річ, яка у мене асоціюється з Брюсселем,— це шалено смачне крафтове пиво. В студії був місцевий ель — квіткове, медове пиво. Я взагалі не великий любитель пива. Однак там утриматися від нього неможливо. Пиво таке смачне, ніби якась кондитерка.

Щоб усвідомити, що Європа — наш спільний дім, потрібно їхати в Брюссель

Я вважаю, бельгійці знайшли свою ідеальну нішу. Вони не змагаються з британцями, німцями або чехами в класичному пиві, а знайшли свою історію, тональність, яка дуже важлива.

Бельгія, як ми знаємо, ділиться на два великі етнічні анклави — валлонський (франкомовний) і фламандський (голландськомовний). Брюссель формально розташований на території фламандського анклаву, проте він переважно франкомовний.

Як так вийшло, я не знаю. При цьому франкомовний Брюссель оточений містечками, де переважно спілкуються фламандською мовою.

Взагалі, в Брюсселі непросто зрозуміти, якою мовою там воліють говорити. Виходиш на вулицю і чуєш німецьку, англійську, голландську. Дуже багато дипломатів.

Ми жили в студентському районі. І ходили переважно в студентські заклади. Там взагалі незрозуміло, що ти в Бельгії. Я почувався в центрі якогось Вавилона.

Там навіть французька не переважала — замість неї звідусіль лунала суміш різних мов. Часто ми стикалися з тим, що англійську там важко розуміли.

Якщо ти хочеш насправді усвідомити, що Європа — це наш спільний дім, потрібно їхати в Брюссель. Я не думаю, що є якесь інше місце на Заході, де настільки яскраво проявляється відчуття спільної домівки. У Лондоні, наприклад, відчуваєш, що весь світ — наша спільна домівка.

Брюссель — це шматочок Франції, шматочок Німеччини, шматочок Голландії. І все це дуже гармонійно доповнює одне одного. Взагалі, ми спочатку хотіли їхати записувати альбом в Англію. Але коли ми побачили таку круту студію, головною перевагою якої є величезний склад власних інструментів — те, що в Англії й Америці ти рідко знайдеш,— вирішили залишитися в Брюсселі. Лише потім ми дізналися, що цю студію заснував і створив американець. Тоді ми повністю переконалися, що симбіоз американської практичності та європейського затишку — це саме те, що нам потрібно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X