Частка жарту
Ч ерез два дні артист зібрав прес-конференцію в Théâtre du Gymnase. Він був у своєму сценічному образі, тобто в смугастому комбінезоні. Але для солідності надів щось на зразок піджака, а на шию пов'язав хустку titi parisien (дитя Парижа).
Журналістів набилося досить багато. У залі — кілька телекамер: навіть якщо це і була чергова витівка коміка, будь-який матеріал про Колюша для ЗМІ не став би зайвим.
Але репортери почули не коміка, а інтелектуала.
"Я довго голосував за ніщо. Ви робили те ж саме, голосуючи, здавалося б, за розумних і компетентних людей. Тепер я пропоную проголосувати за дурня, який є політичним ніщо, тобто за мене", — закликав Колюш.
Зі сцени комік проголосив і основну тезу своєї програми: "Зараз Франція розділена надвоє, я складу її вчетверо!"
Брюно Фраппат, політичний оглядач Le Monde, тоді пояснював: "До Колюша французи вже збилися в чотири табори: соціалісти, комуністи, голлісти (послідовники ідеї де Голля про незалежну Францію) і жискарісти (прихильники чинного президента)". Улюбленець публіки таким чином мав намір стати об'єднальником, оскільки над його жартами сміються усі.
"Я не став би балотуватися, якби не зміг розсмішити Марше," — аргументував Колюш.
Артист поставив блазнів і професійних політиків на один щабель. Він казав, що промови і дії останніх часто відверто безглузді.