Как украинцы в тылу помогают Кремлю воевать

27 января 2015, 09:09
10273
Обізнані, на перший погляд, в потужності російської пропаганди українці масово ідуть на повідку у Кремля в своїх соціальних мережах 

Останні декілька днів мережу просто розриває від фотографій та відео з українськими військовими, яких катують російські терористи. Українці не соромляться масово розповсюджувати відео знущань над бійцями з Донецька, а деякі ЗМІ спекулюють на цій тематиці, збираючи численні перегляди.

Здавалося б, дійсно, горе, несправедливість, військовий злочин, ви мусите це побачити, щоб знати, наскільки росіяни та бойовики в Донбасі озвіріли. Але ніхто з десятків тисяч користувачів чомусь не думає над тим, чому на відео - мікрофони головних рупорів московської пропаганди, а фото катувань публікують фейкові або неперевірені акаунти.

Навіть в мирний час, при ДТП чи інших катастрофах, в медіа не заведено публікувати сцени відвертого насилля та тіл загиблих. Але простакуватість і неотесаність бере гору як над журналістами, так і над простими читачами, які абсолютно без поваги до героїв публікують та поширюють фото загиблих бійців чи брутальні кадри знущання.

Простакуватість і неотесаність бере гору як над журналістами, так і над простими читачами

Як мінімум, це неповага до всіх тих кращих співвітчизників, які віддали життя, захищаючи українців. Тих українців, які тут, в тилу, «знають» коли потрібно вводити військовий стан і яким частинам коли і де слід йти в атаку. Тим українцям, які вважають, що їх постійно зливають, і що війна Путіна проти України - ширма для закулісних торгів.

Як максимум, і, судячи зі всього, так і сталося - це банальна тупість та необізнаність в сучасних інформаційних потоках та потакання кремлівському плану з розхитування українського суспільства. Паніка та істерія, яка охопила соцмережі після цих нелюдських кадрів, з абсолютною впевненістю дозволяє констатувати, що Україна програє інформаційну війну на всіх фронтах.

І справа не в недолугому мінправди чи тотальній відсутності контрпропаганди з боку держави. Річ у тім, що українці геть забули одвічні Cui bono та Cogito ergo sum. Чи Майдан, чи війна - сотні тисяч громадян і надалі дивляться канали та читають ЗМІ, які себе однозначно дискредитували.

Вони, ці українці, і надалі поводяться так, наче хоч зараз готові взяти зброю в руки чи очолити державу. Але не беруть, і не очолюють. А просто сидять за комп’ютером і в залежності від того, що у них вистрибує перед очима, або з захватом кричать «ми переможемо» або з таким ж ентузіазмом пишуть «нас злили».

Лайкати і шерити екзекуції українських героїв та кремлівські постановки з полоненими кіборгами - це точно не те, що ви повинні робити на даний момент. Українцям слід зрозуміти, що війна тут, в тилу, йде в головах. І якщо вони хочуть виграти війну тотальну, ту, яка проти України веде РФ, то потрібно почати з себе. Пам’ятаєте про краплю в океані?

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Финансы

Вчера, 16:24

img
У ПриватБанка достаточно денежных ресурсов, чтобы выполнить обязательства перед клиентами
Экономика

Вчера, 08:30

img
Кто такой Олег Дубина, которого назвали экономическим советником Владимира Зеленского
Политика

Вчера, 07:48

img
19 апреля в 19:00. Все, что известно о сегодняшних дебатах между Порошенко и Зеленским на Олимпийском