Луценко: Колесо истории движется тогда, когда его смазывают кровью

0 комментировать
Для Луценко символами независимости страны стали бойцы АТО, украинская молодежь и миллионы национальных флагов по всей стране

Для Луценко символами независимости страны стали бойцы АТО, украинская молодежь и миллионы национальных флагов по всей стране

Советник  президента Украины Юрий Луценко рассказал НВ, что для него означают слова "независимость Украины"

До слів "незалежність України" в мене виникає перед очима Софійський майдан. Для мене він є уособленням історії сучасної незалежної України.

Друга асоціація - Майдан, заповнений людьми, з помаранчевими та жовто-блакитними прапорами. Тому що незалежність країни - це не абстракція. Її носіями є вільні люди.

Третя – обличчя кіровоградської вчительки, яка на виборах 2004 року, коли я був спостерігачем від [Віктора] Ющенка. Тоді в залі, де проходили вибори, знаходився прокурор, міліціонери, заступник губернатора, які вимагали від жінки не підписувати протокол, згідно з яким Ющенко виграв вибори. Перед цим школа була підпалена, потім було відключено світло, потім приїхали всі ці діячі. І жінка, яка мала вибрати – підписати чи ні, встала і сказала: "Хай я ляжу краще в чорнозем, але я його підпишу!". Для мене цей подвиг людини є одним з найбільш вразливих. Бо ми, політики, під телевізійними софітами маємо меншу небезпеку. Прості люди приймають свої рішення, незважаючи на те, що вони можуть обходитися їм більшою небезпекою.

Незалежність – це народження  української молоді, яка покінчила з "україно-українською" війною і сьогодні є незалежною від релігії, мови, місця народження.

Вже сьогодні перед очима бійці АТО. Знову ж таки така книжкова фраза про те, що колесо історії рухається, коли його змащувати кров'ю, має свою конкретну прив'язку до тих сотень загиблих за незалежність. Тому у мене перед очима бійці-добровольці під Іловайськом - я зустрів момент першого штурму цього міста. Або бійці в секторі Д вздовж кордону. Я їхав в першій машині в ході розблокування цього сектору. І моя задача була – повідомити хлопцям радісну новину про те, що відбудеться ротація. Вони спочатку раділи, бігли мамі дзвонити, дружині, а потім поверталися і казали, що я поїду, якщо дасте мені гарантію, що я зможу сюди повернутися.

Очевидно, що незалежність це і дух. Тому для мене асоціацією з нею є і кількість жовто-блакитних прапорів, вивішених на балконах, або жовто-блакитних стрічок на автомобілях. Тому що коли в Одесі під час Януковича один балкон був прикрашений українською символікою, то це був такий одинокий супротив тотальної внутрішньої окупації країни. А сьогодні ми бачимо ту саме Одесу, заквітчану національними прапорами. Ми бачимо молодь, яка виходить у відповідних футболках та вишиванках.

Ще одна асоціація – це народження  української молоді. Молоді, яка покінчила з "україно-українською" війною, нав'язаною в колоніальний період, і сьогодні є незалежною від релігії , мови, місця народження. Молоді, яка розглядає прапор жовто-блакитний  як даність. Бо ми його прийняли в певний період, хтось раніше, а хтось пізніше, а вони його успадкували з дня народження. І те, що вони сьогодні публічно його носять і ним пишається, це, можливо, символ, який особисто в мене вселяє найбільший оптимізм.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев

Последние новости

ТОП-3 блога

Фото

ВИДЕО

Читайте на НВ style

Украина ТОП-10

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: