МЗС РФ заявило про загрозу масштабного конфлікту в Європі через зближення України з НАТО

10 грудня 2021, 18:12

Зближення України з НАТО створює загрозу масштабного конфлікту у Європі, заявили у Міністерстві закордонних справ РФ.

Як сказано у заяві російського зовнішньополітичного відомства, Москва вважає, що Захід «продовжує військове освоєння території України, накачування країни зброєю», а також що «взято курс на втягування України в НАТО».

Відео дня

Росія побоюється, що зближення України з Альянсом призведе до появи на території країни ударних ракетних комплексів з мінімальним підлітним часом до Центральної Росії та «інших озброєнь, що дестабілізують».

"Така безвідповідальна поведінка створює неприйнятні загрози нашій безпеці, провокує серйозні військові ризики для всіх залучених сторін, аж до масштабного конфлікту в Європі", - йдеться в повідомленні.

У МЗС РФ наполягають на юридичному закріпленні домовленості про нерозміщення США та іншими країнами НАТО ударних систем озброєнь, що «створюють загрозу Росії», на території сусідніх із нею країн, що як входять, так і не входять до Північноатлантичного альянсу.

Москва вважає за необхідне офіційно визнати рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про те, що Україна та Грузія стануть членами НАТО, "таким, що суперечить зобов'язанню лідерів усіх держав-учасниць ОБСЄ — не зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших».

Під час відеозустрічі 7 грудня президент РФ Володимир Путін заявив своєму американському колезі Джо Байдену, що Москва серйозно зацікавлена в отриманні юридичних гарантій, що виключають розширення НАТО у східному напрямку та розміщення у суміжних з Росією державах ударних наступальних систем озброєнь.

Байден відмовився давати гарантії Путіну, що Україна не стане членом НАТО, наголосили у Білому Домі.

Показати ще новини
Радіо NV
X