Естонія вирішила не визнавати російські паспорти, видані на Донбасі

5 серпня 2019, 17:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністерство закордонних справ Естонії вирішило не визнавати паспорта РФ, які були видані жителям Донецької та Луганської областей у разі, якщо власник паспорта раніше не був громадянином РФ.

Про це повідомляється на сайті МЗС Естонії.

У відомстві заявили, що надання жителям Східної України російського громадянства в спрощеному порядку стало "ще однією спробою підірвати суверенітет України і закріпити нинішню нестабільну ситуацію в сфері безпеки в Східній Україні", а також "повністю суперечить духу Мінських угод".

Відео дня

За його словами, це рішення є відповіддю на підписаний президентом РФ у квітні указ про надання жителям Донецької і Луганської областей російського громадянства в спрощеному порядку.

«Я переконаний, що й інші країни ЄС, а також вся міжнародна громадськість прийме такі ж рішення. Наш обов'язок - продовжити підтримку суверенітету і територіальної цілісності України», - сказав глава МЗС Естонії.

Раніше президент Росії Володимир Путін збільшив число громадян України, які можуть отримати громадянство РФ у спрощеному порядку.

На отримання громадянства РФ у спрощеному порядку, зможуть розраховувати українці, які проживали на вільній від російської окупації території Луганської та Донецької областей. Вони повинні знаходитися в РФ.

До цього Володимир Путін підписав указ, що дозволяє жителям псевдореспублік "ДНР" і "ЛНР» отримати російські паспорти в спрощеному порядку.

У відповідь Україна звернулася до Ради безпеки ООН. Офіційний Київ вважає, що цей зухвалий крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостями.

Пізніше Путін заявив, що в уряді Росії думають над тим, щоб надавати громадянство в спрощеному порядку не тільки жителям «ЛНР» і «ДНР», а й усім українцям.

14 червня в Ростовській області почалася видача російських паспортів жителям Донбасу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X