РФ використовує «вишки Бойка» для ізоляції регіону в Чорному морі від НАТО

23 червня 2019, 14:58

РФ використовує захоплені українські вишки для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі ( «вишки Бойка») для контролю над захопленими активами України з використанням військової сили.

Про це повідомляє координатор групи Інформаційний супротив Костянтин Машовець.

«На бурові платформи були закуплені і встановлені системи спостереження за надводними обставинами. Застосовувані на бурових системи спостереження типу Нева-БС вигляді РЛС) призначені для радіолокаційного виявлення і супроводу кораблів, суден … У РЛС реалізоване приймання і перехоплення даних по каналах міжнародної автоматизованої системи ідентифікації суден (Automatic Identification System), яка підлягає обов’язковому використанню усіма країнами, що входять в Міжнародну Морську Організацію», — йдеться в повідомленні.

Відео дня

У групі ІС заявляють, що таке розміщення систем і конфігурація точок розташування бурових платформ забезпечують агресору практично повний контроль за трафіком комерційних судів і військових кораблів, які йдуть в порти України.

«Можна говорити про блокаду морського сполучення з використанням об'єктів цивільної інфраструктури. Подібна стратегія Кремля покликана послабити ефект присутності військового контингенту НАТО в Чорному морі «, — наголошується в повідомленні.

В ІС зазначають, що РФ реалізує наступальну стратегію економічної і військової ізоляції регіону в Чорному морі і формує таким чином полігон для відпрацювання придушення економічної свободи навігації і торгового мореплавання в цілому.

Показати ще новини
Радіо NV
X