Міжнародний суд почав розслідування злочинів у ході війни в Грузії у 2008 році

0 коментувати
У Південній Осетії були скоєні злочини, які підпадають під юрисдикцію МКС

У Південній Осетії були скоєні злочини, які підпадають під юрисдикцію МКС

Міжнародний кримінальний суд 27 січня уповноважив прокуратуру почати розслідування військових злочинів, які могли бути вчинені під час збройного конфлікту в Грузії на території Південної Осетії у період з 1 липня по 10 жовтня 2008, йдеться у повідомленні на сайті Міжнародного суду

Як сказано у повідомленні, є підстави вважати, що у Південній Осетії були скоєні злочини, які підпадають під юрисдикцію МКС.

Мова йде про злочини проти людяності (вбивства, насильницьке переселення людей), а також військові злочини (напади на цивільне населення, навмисні вбивства, мародерство). Усі ці злочини, як зазначає суд, ймовірно були здійснені в ході збройного конфлікту у період з 1 липня по 10 жовтня.

Нагадаємо, у жовтні в Грузію приїжджала прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда, яка раніше звернулася з клопотанням до МКС для отримання дозволу на початок розслідування.

Збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупованнями Південної Осетії і Абхазії з іншого почався у серпні 2008 року.

У ніч на 8 серпня після обстрілу грузинських сіл, збройні сили Грузії заявили про намір відновити конституційний порядок на території невизнаної республіки і в результаті боїв зайняли більшу частину Цхінвалі.

Того ж дня Росія втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, в тому числі танкові бригади, на територію Грузії, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об'єкти. 

Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участі міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню.

Згідно з досягнутими домовленостями, вивід російських військ з грузинської території мав закінчитись до 1 жовтня 2008 року.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: