Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Зловживання, обмеження, цензура: Держдеп дослідив порушення прав людини в Україні

21 квітня, 08:22
713
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Серйозні порушеня прав людини спостерігаються на Донбасі та в Криму

У Державному департаменті США зазначили, що в Україні продовжують спостерігатися порушення прав людини, зловживання, пов'язані з корупцією серед посадовців і цензура. Про це йдеться в Доповіді Держдепу США з питань правозахисної діяльності за підсумками 2017 року. 

У Доповіді зазначається, що найбільш суттєвими проблемами щодо прав людини є позазаконні страти, катування та політично мотивовані зникнення на Донбасі. Також відмічені небезпечні для життя умови у в'язницях та місцях затримання, свавільні арешти й затримання, обмеження пересування й надання гуманітарної допомоги в регіоні та відсутність незалежних судів.

Серед зловживань в Україні називають "широкомасштабну корупцію на урядовому рівні, цензуру, блокування веб-сайтів, нездатність уряду притягнути до відповідальності винуватців насильства проти журналістів та активістів боротьби з корупцією, а також насильство проти етнічних меншин та осіб ЛГБТ-спільноти".

У звіті також зауважується, що уряд не вживає належних заходів для переслідування або покарання більшості посадовців-корупціонерів, які залишаються непокараними.

Окремий розділ документа був присвячений порушенню прав людини в анексованому Криму.

"Російська влада зберігає контроль над військовими силами та силами безпеки, розташованими в Криму. Служби безпеки РФ продовжують посилювати контроль над Кримом та обмежувати права людини", – йдеться в документі.

Серед серйозних порушень прав людини: зникнення та катування людей, неналежні умови тримання у в'язницях, вивезення ув'язнених до РФ, свавільні арешти й затримання активістів, повна відсутність незалежних судів, наявність політичних ув'язнених, а також порушення прав приватності.

Також Держдеп повідомляє про наявність цензури: обмеження свободи висловлення думок, свободи слова і свободи ЗМІ, насильство стосовно журналістів, введення обмежень в інтернеті, грубе й повсюдне придушення свободи зборів та свободи об'єднань, включно з забороною Меджлісу кримськотатарського народу.

Крім того, зазначається, що розслідування можливих порушень прав людини в окупованому Криму та на Донбасі залишалися неповними через недостатній контроль української влади на цих територіях, а також відмову Росії та очолюваних нею сил розслідувати зловживання, на які звертається увага.

Раніше повідомлялося, що Державний департамент США назвав Китай та Росію головними порушниками прав людини.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 04:58

article_img
У Держдепі закликали Німеччину прислухатися до розмов про небезпеку Північного потоку-2

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися