17 жовтня 2018, середа

Зловживання, обмеження, цензура: Держдеп дослідив порушення прав людини в Україні

7 коментувати
Серйозні порушеня прав людини спостерігаються на Донбасі та в Криму
pixabay.com

Серйозні порушеня прав людини спостерігаються на Донбасі та в Криму

У Державному департаменті США зазначили, що в Україні продовжують спостерігатися порушення прав людини, зловживання, пов'язані з корупцією серед посадовців і цензура. Про це йдеться в Доповіді Держдепу США з питань правозахисної діяльності за підсумками 2017 року. 

У Доповіді зазначається, що найбільш суттєвими проблемами щодо прав людини є позазаконні страти, катування та політично мотивовані зникнення на Донбасі. Також відмічені небезпечні для життя умови у в'язницях та місцях затримання, свавільні арешти й затримання, обмеження пересування й надання гуманітарної допомоги в регіоні та відсутність незалежних судів.

Серед зловживань в Україні називають "широкомасштабну корупцію на урядовому рівні, цензуру, блокування веб-сайтів, нездатність уряду притягнути до відповідальності винуватців насильства проти журналістів та активістів боротьби з корупцією, а також насильство проти етнічних меншин та осіб ЛГБТ-спільноти".

У звіті також зауважується, що уряд не вживає належних заходів для переслідування або покарання більшості посадовців-корупціонерів, які залишаються непокараними.

Окремий розділ документа був присвячений порушенню прав людини в анексованому Криму.

"Російська влада зберігає контроль над військовими силами та силами безпеки, розташованими в Криму. Служби безпеки РФ продовжують посилювати контроль над Кримом та обмежувати права людини", – йдеться в документі.

Серед серйозних порушень прав людини: зникнення та катування людей, неналежні умови тримання у в'язницях, вивезення ув'язнених до РФ, свавільні арешти й затримання активістів, повна відсутність незалежних судів, наявність політичних ув'язнених, а також порушення прав приватності.

Також Держдеп повідомляє про наявність цензури: обмеження свободи висловлення думок, свободи слова і свободи ЗМІ, насильство стосовно журналістів, введення обмежень в інтернеті, грубе й повсюдне придушення свободи зборів та свободи об'єднань, включно з забороною Меджлісу кримськотатарського народу.

Крім того, зазначається, що розслідування можливих порушень прав людини в окупованому Криму та на Донбасі залишалися неповними через недостатній контроль української влади на цих територіях, а також відмову Росії та очолюваних нею сил розслідувати зловживання, на які звертається увага.

Раніше повідомлялося, що Державний департамент США назвав Китай та Росію головними порушниками прав людини.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: