В Єрусалимі зійшов благодатний вогонь

27 квітня 2019, 15:31

У Велику суботу близько дев'яти тисяч людей спостерігали сходження благодатного вогню в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, цього року вогонь зійшов о 14:32 за київським часом.

Священний вогонь спалахнув в кувуклії (невеличкій капличці, спорудженій, як вважається, над місцем поховання Ісуса) під час молитви патріарха Єрусалимського Феофіла, як це буває щороку напередодні православного Великодня.

Відео дня

Після сходження вогню віруючі запалили від святині зв'язки з 33 свічок - за віком Христа.

Сходженню вогню передувала складна церемонія: двері кувуклії опечатали великою восковою печаткою на знак того, що її огляд закінчено, і в ній немає нічого, що дозволило б Єрусалимському патріарху запалити вогонь звичайними засобами.

Незадовго до появи патріарха Феофіла була знята печатка з дверей кувуклії, а в печеру внесли велику лампаду та 33 свічки. Потім патріарх зайшов всередину і настало очікування. Присутні молилися, просячи дарувати вогонь. Молитви звучали багатьма мовами світу.

Напередодні дива сходження вогню Феофіл III зустрів офіційну делегацію Української православної церкви, яка прибула за Благодатним вогнем до Єрусалима.

"Я дуже радий вітати вас у святому місті Єрусалимі сьогодні. Ми вдячні Господу за те, що він дав нам благословення - перебувати на Святій Землі та переживати ті ж важливі події Його земного життя, а особливо - Його розп'яття", - сказав він.

Патріарх Феофіл III напередодні Воскресіння Христова побажав українцям любити один одного та не втрачати надію.

"Ми не повинні ніколи втрачати надію. Тому що те, що неможливо для нас - можливо для Господа. Я знаю, дуже важко сказати: любіть ворогів своїх. Але ми повинні любити їх. Немає нічого сильнішого, ніж показати опоненту, що ви його любите. Також ми вітаємо вас з вашим новим політичним лідером", - сказав Патріарх Феофіл III.

Показати ще новини
Радіо NV
X