Уряд Німеччини узаконив третю стать

15 серпня 2018, 16:58

Органи реєстрації актів цивільного стану Німеччини невдовзі зможуть офіційно фіксувати третю стать у свідоцтвах про народження. У середу, 15 серпня, уряд ФРН cхвалив відповідний законопроект, повідомляє DW із посиланям на міністерство юстиції Німеччини.

Інтерсексуали - люди, які не відносять себе ані до чоловічої, ані до жіночої статей - зможуть обрати собі графу “інша” щодо статі. Це головне нововведення cхваленого урядом законопроекту.

Відео дня

Графа "інша" вживатиметься разом з чинними досі графами "чоловіча стать" та "жіноча стать". Дотепер єдиною можливістю для людей, що не визначилися зі статтю, було не вказувати стать взагалі, нагадує інформагенція epd. Ця можливість збережеться і у майбутньому. Крім того, згідно із законопроектом, громадяни зможуть змінювати за бажанням вказану раніше стать, а також своє ім'я.

Нововведення схвально прокоментувала міністр юстиції Німеччини Катаріна Барлі. "Жодну людину не можна дискримінувати за її статеву ідентичність", - наголосила Барлі.

Раніше на запровадженні цього пункту наполягав Федеральний конституційний суд ФРН. Ще 10 жовтня 2017 судді Федерального конституційного суду визнали чинні дотепер норми щодо визначення статі порушенням закріпленої на законодавчому рівні заборони дискримінації.

Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
Радіо NV
X