У Китаї затримали відомого правозахисника

19 січня 2018, 10:27
109
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Пекіні затриманий Юй Веньшен, який раніше закликав провести конституційну реформу і демократичні вибори

Фото: Epoch Times

У Китаї поліція затримала відомого правозахисника Юя Веньшена, який раніше закликав провести конституційну реформу і демократичні вибори глави держави.

Дружина Юя Веньшена розповіла агентству dpa, що вранці 20 січня в Пекіні його зупинили представники спецпідрозділу поліції біля його будинку, повідомляє DW.

Юй Веньшен відводив сина в школу.

"Думаю, що це пов'язано з тим, що 18 січня він опублікував відкритий лист, в якому вимагав реформи конституції", - зазначила дружина правозахисника.

Крім того, він виступав з критикою китайського керівництва після 19-го з'їзду Комуністичної партії в жовтні, додала вона.

Вона також сказала, що їй не вдалося з'ясувати в поліції, що сталося з чоловіком і де він перебуває.

Про затримання Веньшена також повідомив представник правозахисної організації Amnesty International в Гонконзі Патрік Пун.

"Його затримання показує, що китайське керівництво все менш толерантно ставиться до критики на свою адресу", - вказав він.

Юй Веньшен вважався одним з небагатьох китайських адвокатів, критично налаштованих стосовно  влади, які перебувають на волі.

Кілька днів тому він був позбавлений адвокатської ліцензії. Крім того, влада відмовилася задовольнити його прохання про відкриття нової канцелярії.

У відкритому листі він виступив з критикою на адресу китайської влади, закликавши провести конституційну реформу і демократичні вибори глави держави.