Володарі життя. Бойовики Талібану в будинку колишнього віцепрезидента Афганістану — стоп-кадр

19 вересня 2021, 06:05

Бойовики Талібану відпочивають в захопленому кабульському будинку воєначальника, ексвіцепрезидента Афганістану Абдул-Рашида Дустума, якого вважають своїм запеклим ворогом.

Таліби відчули смак влади й почали обшукувати та захоплювати будинки не тільки афганських високопосадовців, а й іноземців. Так, після поспішної евакуації з Кабулу співробітників посольства Норвегії таліби вдерлися в амбасаду і, обшукавши її, знайшли залишені дипломатами книжки, диски з фільмами й музикою, а також колекцію вин. Не вагаючись, бойовики спалили книжки, зламали диски, а пляшки з алкоголем розбили. Будинки ексвіцепрезидента і Норвезького посольства далеко не єдині, куди вломлювалися в останні дні бойовики.

Відео дня

Натисніть на фото, щоб збільшити зображення:

Тепер Талібан у захопленій ним країні бореться не тільки з проявами інших культур, а й зі звичайними громадянами, суттєво обмежуючи їхні права та свободи. Зокрема, нова афганська влада встановила обмеження для жінок на навчання. Згідно з новими правилами, студентки зможуть відвідувати місцеві університети, але зобов’язані носити хіджаб і навчатися окремо від студентів-чоловіків.

Крім того, представники ісламістського руху заборонили жінкам займатися спортом, а також різко відхилили ідею введення громадянок Афганістану до складу нового уряду. «Жінки Афганістану дають життя народу Афганістану, навчають ісламської етики, — пояснив позицію Талібану його представник Саєд Зекрулла Хашимі. — Жінка не може виконувати роботу в міністерстві».

А найгірше — таліби почали страти жителів афганської провінції Панджшер, яка донедавна була останньою цитаделлю спротиву Талібану.

Слухайте подкаст на цю тему

Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу НВ — № 34 від 16 вересня 2021 року

Редактор: Інна Семенова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X