Польща після масових протестів вирішила відкласти заборону абортів

3 листопада 2020, 19:43

У Польщі уряд після масових протестів вирішив відкласти публікацію і виконання постанови вищого суду, яка посилює закон про аборти.

Про це повідомляє The Guardian.

«Зараз йде дискусія, і було б добре витратити час на діалог і знайти нову позицію в цій складній і викликаючій бурхливі емоції ситуації», - сказав голова канцелярії прем'єр-міністра Міхал Дворчік.

Відео дня

22 жовтня Конституційний суд Польщі обмежив право жінок на аборт, визнавши неконституційним положення відповідного закону, що дозволяє переривати вагітність при вродженій інвалідності плода.

Тепер аборт буде дозволений тільки в разі зґвалтування, інцесту або загрози життю і здоров'ю матері. До цього вроджена інвалідність плода була однією з небагатьох законних підстав для переривання вагітності в Польщі - близько 98% абортів в країні робили саме з цієї причини.

Це викликало масові протести по всій країні. У п'ятницю, 30 жовтня, в столиці Польщі Варшаві відбувся один з наймасовіших мітингів проти заборони абортів в країні. На вулиці вийшли понад 80 тисяч осіб.

У переважно католицькій Польщі одні з найсуворіших законів у Європі щодо абортів.

Партія Польщі Право і справедливість (PiS) давно прагнула обмежити право на аборт, але відступила через негативну реакцію громадськості - «чорний протест». У 2016 році проти виступили близько 100 тисяч осіб. Більшість суддів Конституційного суду призначила саме PiS.

«Господь тобі допоможе»: як влада в Польщі контролює жіноче тіло
Показати ще новини
Радіо NV
X