Після відмови Wikipedia видалити статтю про чарас, Роскомнадзор вирішив заблокувати сайт в Росії повністю

9 коментувати
Якщо Wikipedia не вдасться опротестувати рішення Роскомнадзор, громадяни РФ можуть залишитися без інтернет-енциклопедії
Фото: huntanews.com

Якщо Wikipedia не вдасться опротестувати рішення Роскомнадзор, громадяни РФ можуть залишитися без інтернет-енциклопедії

Кремлівський орган цензури Роскомнагляд звернувся до операторів зв'язку з вимогою заблокувати сторінку російськомовної Wikipedia, на якій була опублікована інформація про наркотик чарас, що через особливості функціонування протоколу HTTPS може призвести до блокування на території РФ всієї енциклопедії

Як повідомляє Російська служба BBC, раніше Wikipedia знайшла спосіб уникнути блокування, змінивши адреса статті, проте Роскомнагляд це не влаштувало.

"Дії по переміщенню зазначеної статті на інший URL-адресу, зроблені раніше адміністрацією російського сегменту інтернет-енциклопедії, не обмежили доступ користувачів до інформації, визнаної судом забороненою", - заявили у відомстві.

У свою чергу Директор некомерційного партнерства Вікімедіа.ру Володимир Медейко підтвердив, що протоколи енциклопедії працюють так, що блокування однієї сторінки неможливе, заявивши, що компанія має намір оскаржити рішення Роскомнадзора.

"Вікіпедія використовує захищений протокол, який не дозволяє провайдерам та іншим особам, які знаходяться між користувачем ресурсу і ресурсом, визначати, які сторінки він читає, які дані передає, отримує. Доступу не буде у користувачів по всіх сторінках ресурсу", - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше інтернет-енциклопедія Wikipedia відмовилася блокувати статтю під назвою Чарас, присвячену наркотику з конопель, заявивши, що її основу складають матеріали ООН і академічні джерела.

Тому, Wikipedia відмовилася виконувати настійні рекомендації Роскомнадзора і видалити матеріал з вільного доступу.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: