Меркель: Поява партії АдН в бундестазі - це серйозна проблема

25 вересня 2017, 08:00
1014
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Меркель: Поява партії АдН в бундестазі - це серйозна проблема  - фото

Меркель хоче повернути довіру у виборців АдН

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що присутність в бундестазі нового скликання правопопулістської партії Альтернатива для Німеччини (АдН) є "серйозною проблемою"

Виступаючи в штабі очолюваного нею Християнсько-демократичного союзу в Берліні, Меркель заявила про намір повернути довіру у виборців АдН, повідомляє DW.

Вона також визнала, що хотіла б більш високого результату для блоку ХДС/ХСС, але в цілому задоволена.

"Ми - найсильніша сила, наша задача - сформувати уряд", - підкреслила Меркель.

Занепокоєння високим результатом АдН на парламентських виборах в Німеччині висловили також члени Європейського єврейського конгресу. При цьому вони висловили надію, що жодна з партій, що пройшли в бундестаг нового скликання, не стане формувати коаліцію з правопопулістамі.

В організації також додали, що висловлювання політиків АдН свідчать про тривожний рівень нетерпимості, рівного якому в Німеччині не спостерігалося багато десятиліть.

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн заявив, що за останні роки правим вдалося пройти до парламентів багатьох європейських країн, але "коли це відбувається в Німеччині, це викликає особливий страх на тлі історії країни".

"70 років потому після закінчення Другої світової війни в парламенті знову сидять неонацисти", - заявив глава люксембурзького МЗС.

Він закликав усі демократичні партії Німеччини згуртуватися - "незалежно від того, де вони знаходяться: в уряді чи опозиції".

Нагадаємо, згідно з даними Центрвиборчкому Німеччини, партія Альтернатива для Німеччини посіла третє місце, набравши 12,6% голосів.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською