Лукашенко констатував поліпшення відносин з Євросоюзом

21 червня 2018, 15:54
150
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Олександр Лукашенко: Нашими партнерами є Росія і ЄС

Президент Білорусі Олександр Лукашенко в ході зустрічі з єврокомісаром Йоханнесом Ханом привітав поліпшення відносин його країни з Європейським Союзом.

"Ваша роль значна, перш за все тому, що основні наші партнери - Європейський союз і Росія, - сказав президент. - У тому, що у нас триває нормалізація відносин і, напевно, вони вийшли на якийсь рівень стабільності - величезна ваша заслуга", - цитує білоруського лідера видання TUT.by.

Лукашенко згадав і про больові точки у взаєминах з Брюсселем, який закликає Білорусь скасувати смертну кару і дотримуватися прав людини.

"Розмови про демократію, свободу слова, політичних в'язнів, скасування смертної кари безумовно необхідні, ми тримаємо ці питання в порядку денному, говоримо про них сміливо і відкрито", - сказав Лукашенко.

Президент нагадав, що Білорусь є хорошим транзитним вікном для ЄС.

"Ніколи не забороняли вашому бізнесу рух ваших товарів, робочої сили, капіталу в Білорусь і через Білорусь", - сказав він, додавши, що з боку ЄС немає такої ж відкритості.

Хан в січні поточного року вже відвідував Мінськ. Цього разу єврокомісар візьме участь в неформальному діалозі міністрів закордонних справ і міністрів у справах цифрових технологій країн Східного партнерства.

Раніше в Білорусі депутати прийняли поправки в Закон про ЗМІ, згідно з якими коментаторів на інтернет-форумах повинні ідентифікувати, а співробітники інтернет-видань, які не пройшли реєстрацію, не будуть вважатися журналістами.

Лукашенко заявив про готовність закрити кордон з РФ