Курди оголосили про створення федеративного регіону на півночі Сирії

17 березня 2016, 14:35
Сирійські курди у відповідь на незапрошення курдів на міжсирійскькі переговори проголосили федеративний регіон у північних провіціях країни

Зокрема, про це заявив офіційний представник партії сирійських курдів "Демократичний союз Наваф Халіль. Регіон отримав назву "Роджава - північна Сирія", пише РБК з посиланням на Associated Press. Напередодні представник сирійських курдів в Москві пояснював, що це рішення пов'язане з ігноруванням позиції курдів на міжсирійських переговорах.

Відео дня

Роджава є курдським позначенням, яке відноситься до трьох регіонів на півночі Сирії - Джазіра, Кобані і Афрін.

У Росії вже заявили, що рішення проблеми сирійських курдів і внутрішнього устрою Сирії в цілому є справою самих сирійців. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, ця тема повинна регулюватися на основі інклюзивного процесу, пише Інтерфакс.

Сполучені Штати, для яких курди є одними з ключових союзників у боротьбі проти ісламістів, заявили, що не будуть підтримувати проголошення автономії, але готові прийняти такий варіант у випадку, якщо всі сирійці погодяться з таким планом.

Глава делегації Сирійської Арабської Республіки на Женевських переговорах Башар Джаафарі відкинув можливість переговорів щодо переформатування державного устрою Сирії на федеральне.

Нагадаємо, в лютому 2016 року турки почали артилерійські обстріли сирійських курдів зі своєї території у відповідь на подальше зростання потенціалу курдських регіонів на півночі Сирії, їх ворожу налаштованість до опозиційних і ісламістських угруповань, підтримуваних Туреччиною, можливий зв'язок з Курдською робочою партією, яка функціонує в Туреччині і вважається там терористичною організацією.

Показати ще новини
Радіо NV
X