Білорусь може стати плацдармом для експансії Росії - білоруські аналітики

1 коментувати
Автори доповіді Сивицький та Царик в Білорусі вважаються провладними аналітиками
Фото: lenta.ru

Автори доповіді Сивицький та Царик в Білорусі вважаються провладними аналітиками

Білоруський Центр стратегічних і політичних досліджень написав доповідь, в якій робляться висновки про можливе використання території Білорусі для створення конвенційних та гібридних загроз для країн Заходу та України. Про це повідомили Білоруські новини

У доповіді відзначається безпрецедентний військово-політичний тиск, якому піддається Білорусь з боку РФ. Аналітики відзначають, що цей тиск пов'язаний зі спробами втягнути Білорусь в комплексне протистояння з країнами Заходу, в тому числі й військове.

"Якщо до другої половини 2015 року Білорусь залишалася багато в чому на периферії протистояння Росії і Заходу, то з липня-серпня 2015 року та особливо з весни 2016 року "білоруське питання" стає одним з центральних у зовнішньополітичному та військово-політичному порядку денному російського керівництва", - говориться в доповіді.

Аналітики зауважують, що російських військ, розміщених на кордоні з Білоруссю, достатньо для реалізації масштабної гібридної війни за "українським сценарієм".

"Організований російською стороною інцидент, пов'язаний з повідомленнями про "терористичну загрозу в Криму", і подальше приведення збройних сил в бойову готовність підтверджує готовність Кремля використовувати провокації для ескалації напруженості і створення приводів для активного втручання. Даний крок націлений на залякування країн Заходу, зниження їх мотивації щодо політики стримування Росії. Крім того, девальвуючи "мінський процес" і привертаючи загальну увагу до України, ця криза розв'язує руки Кремлю для агресивних дій щодо Республіки Білорусь", - зазначили спеціалісти.

"Стратегія Москви прямо диктує необхідність зміни міжнародного становища і статусу Білорусі. Зокрема, для реалізації стратегічного задуму Москви потрібно перетворення Республіки Білорусь з донора безпеки і стабільності на джерело множинних викликів і загроз безпеці і стабільності країнам НАТО і Україні", - додають вони.

На думку аналітиків, для перетворення Білорусі на "сіру зону", через яку Росія буде управляти конфліктною динамікою в регіоні, буде застосовано весь комплекс заходів - від прямого військового вторгнення і дипломатичного тиску до підкупу посадових осіб та інспірування масових заворушень.

Відзначається, що скупчення російських військ відбувається в районі Клинців Брянської області і Єльні Смоленської області, що може дозволити їм в короткі терміни (8 - 16 годин) дістатися до Гомеля та Орші.

"Даний крок у свою чергу відкриває шлях для наступу на Мінськ з гомельського і оршанського напрямків, на Вітебськ і на кордон з Латвією з оршанського напрямку, на Могильов з оршанського напрямку, на Бобруйськ з гомельського напрямку, на білорусько-український кордон з виходом на Київ і Чернігів з гомельського напрямку", - сказано в докладі.

Нагадаємо, 19 серпня в Пентагоні заявили про відсутність прямої загрози підготовки військового вторгнення в Україну з боку Росії найближчим часом.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: