Свобода пересування. Рада значно спростила реєстрацію внутрішніх переселенців

0 коментувати
За ухвалення закону проголосували 243 депутати

За ухвалення закону проголосували 243 депутати

Сьогодні, 3 листопада, депутати Верховної ради прийняли закон, покликаний посилити гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб із зони АТО та Криму

Як повідомляє Lb.ua, за ухвалення цього закону проголосували 243 народних депутата.

Згідно з документом, дія довідки переселенця тепер буде безстроковою. Це дозволить уникнути випадків зупинки виплат пенсій та інших соцвиплат у зв'язку з закінченням терміну дії довідки.

Крім того, закон скасовує необхідність проставляння штампу на зворотному боці довідки в органах Державної міграційної служби та скасовує перевірку місць проживання переселенців. Також закон знімає зобов'язання інформувати органи ДМС про своє фактичне місце проживання та один раз на півроку відзначатися в цих органах.

Згідно із законом, органи влади повинні взяти переселенця на облік в день подачі заяви, якщо у нього в паспорті є штамп реєстрації місця проживання. Якщо ж у нього немає штампу, строк прийняття на облік обмежений 15 днями.

Закон набуде чинності після підписання президентом.

Нагадаємо, сьогодні Верховна рада ввела обов'язкову психологічну реабілітацію для військовослужбовців після виконання завдань у бойових умовах.

Крім того, ВР внесла зміни в закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Зміни визначають розмір одноразової допомоги для волонтерів та добровольців АТО, які отримали інвалідність.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: