Пінчук запропонував тимчасово відмовитися від ЄС та Криму: повний текст резонансної статті та реакція соцмереж

30 грудня 2016, 13:33
24829
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Пинчук предложил "болезненные компромисы"

Фото: yes-ukraine.org

Щоденна американська ділова газета The Wall Street Journal опублікувала резонансну статтю українського мільярдера Віктора Пінчука під назвою Україна повинна піти на болісні компроміси заради миру з Росією

НВ наводить її повний текст без купюр, а також гостро негативну реакцію, яку висловлюють в Facebook.

Україна повинна піти на болісні компроміси заради миру з Росією

Крим не повинен стати перешкодою на шляху рішення, яке покладе кінець війні, заради порятунку тисяч життів

Багато українців стурбовані курсом нової адміністрації США, яка пообіцяла інший підхід до Росії, яка вторглася і анексувала силою півострів Крим, що належить Україні, в 2014 році і потім також ініціювала та підтримала так званий "сепаратистський рух", який отримав контроль над частиною території Східної України. Ми також стурбовані, що в час, коли в Європі поширилися течії, які виступають проти істеблішменту, вибори, майбутні по всьому континенту, приведуть до влади лідерів, які будуть прагнути досягти угоди з Кремлем.

Рішення не можна досягти, проігнорувавши понад 40 мільйонів українців. Наші громадяни демонстрували з кінця 2013 року, вони будуть битися, якщо у них заберуть перспективу жити у вільній, демократичній, толерантній та справедливій країні. Тим, хто прагне до"реалістичного" рішенням, слід це враховувати.

Однак інстинктивна реакція багатьох українців на нові обставини – вимагати того ж, що й раніше, однак з більшою наполегливістю і – може не спрацювати. Замість того, щоб лише голосніше закликати на допомогу, нам слід також адаптуватися до нової реальності і допомогти нашим міжнародним друзям допомагати нам.

Нова адміністрація у Вашингтоні може стати можливістю для України зробити внесок у вирішення питання інтервенції Росії.

Так, ми повинні відстоювати фундаментальні принципи нашої боротьби – право України обирати свій власний шлях, захищати свою територіальну цілісність і будувати успішну країну.

Так, безсумнівно, Москва повинна виконати свої зобов'язання за Мінським домовленостями 2014 і 2015 років для завершення конфлікту на сході України. Вона повинна забезпечити реалізацію режиму припинення вогню і відведення своїх бойовиків і важкого озброєння, що досі вона не зробила.

Однак це може бути частиною більш великої картини, до якої ми йдемо на болючі компроміси заради миру. Розгляньте такі ідеї:

Україна повинна розглянути можливість тимчасово виключити членство в ЄС з наших заявлених цілей на найближче майбутнє. Ми можемо побудувати європейську країну, бути привілейованим партнером, а пізніше обговорювати вступ.

При тому, що ми зберігаємо свою позицію щодо того, що Крим – це частина України, і він повинен бути повернений, Крим не повинен стати перешкодою на шляху рішення, яке покладе край війні на сході на справедливій основі. Україні знадобиться 15-20 років, щоб створити достатній економічне зростання і стабілізувати нашу інфраструктуру, соціальний захист та фінансову систему. Всі жителі Криму захочуть в такому разі жити в цій майбутній Україні – як східні німці хотіли стати частиною Західної Німеччини.

Конфлікт на сході був ініційований з-за кордону РОСІЄЮ, це не є справжнім рухом за автономію або громадянською війною. Для справедливих виборів умов не буде, поки Україна не отримає повний контроль над своєю територією. Однак, можливо, нам доведеться проігнорувати цю правду і погодитися на проведення місцевих виборів. Такі компроміси можуть означати, що будуть розчаровані українці сходу, які сильно постраждали. Однак якщо це те, що необхідно, щоб Україна могла продемонструвати свою прихильність мирному об'єднанню, можливо, нам доведеться піти на цей компроміс, заради порятунку тисяч життів.

Ми повинні зосередитися на допомозі тим, кому довелося покинути свої рідні міста і хто не може повернутися через загрозу жити в умовах репресій і небезпеки, надавши їм всю можливу підтримку, щоб вони могли заново побудувати своє життя в новій реальності.

Нарешті, слід визнати, що Україна не вступить до НАТО в найближчій або середньостроковій перспективі. Пропозицію нам не зроблено, але якби вона й було зроблена, вона могла би призвести до міжнародної кризи безпрецедентних масштабів. На даний момент, ми повинні прагнути до альтернативної конфігурації в області безпеки і погодитися на нейтралітет - як наше бачення найближчої перспективи на майбутнє.

Україні будуть необхідні гарантії безпеки. Згідно з Будапештським меморандумом 1994 року, США, Росія, Велика Британія, Франція і Китай надали Україні запевнення безпеки в обмін на відмову від ядерного арсеналу. Ми повірили в ці угоди, але найболючішим чином дізналися, коли Росія вторглася до Криму, що запевнення – це не гарантії.

Україна повинна зробити реалістичні, докладні пропозиції за всіма цими пунктами. Ми також дати чітко зрозуміти, що ми готові погодитися на поступове зняття санкцій з Росії по мірі наближення до вирішення, що забезпечує вільну, єдину, мирну і безпечну Україну.

Життя українців, які будуть врятовані, вартує болючих компромісів, які я запропонував. Ми повинні наполягати, що Україна може брати участь у вирішенні власних проблем і протистояти глобальним викликам, як учасник широкої міжнародної коаліції.

Коли Дональд Трамп брав на моє запрошення участь по відеозв'язку як спікер Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії в 2015 році, він висловив велику повагу Україні та поділився думкою, що ми не отримуємо ту підтримку, яку заслуговуємо. Я сподіваюся, що його симпатія по відношенню до України може стати основою для змістовних переговорів, угод і, в кінцевому підсумку, мирного врегулювання.

Реакція на резонансну статтю Пінчука

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Вчора, 18:22

article_img
Кольченка випустили з ШІЗО - правозахисниця
Події

Вчора, 09:14

article_img
СБУ затримала пропагандистку Бойко, яка була видворена з Росії
Інше

Вчора, 19:21

article_img
Українки провалили спринтерську гонку на Кубку світу з біатлону

Вибір редакції

Фінанси

Вчора, 13:54

article_img
Не інфляція. Як і навіщо в Україні паперові гроші заміняють монетами
LIFE

Вчора, 12:39

article_img
Стало мейнстрімом. Названі набільш веганські країни та міста світу в 2018 році
Made in Ukraine

Вчора, 13:02

article_img
Тепер і на картах. Українська компанія Allset буде відображатися на Google Maps

ТОП 3

Політика

Вчора, 14:12

article_img
Вибори президента: ще один кандидат подав документи до ЦВК
12144
Політика

16 січня, 12:45

article_img
Кернес порівняв Порошенка і Тимошенко як майбутніх кандидатів у президенти
6100
Політика

16 січня, 10:51

article_img
Дав гарантії. Кернес розповів, чому підтримує Порошенка
3262